Facebook Google+ Twitter

Pięć lat czekania i kolejny dobry film

Tyle musieliśmy czekać od momentu kiedy ukazał się film ”Wesele” a teraz mamy nową produkcję, Wojciecha Smarzowskiego „Dom zły”.

Pewnej deszczowej nocy w 1978 roku, zootechnik Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel). Początkowa nieufność gospodarzy ustępuje miejsca tradycyjnej polskiej gościnności przy samo pędzonej wódce, Edward nie przypuszcza nawet, jak bardzo to spotkanie odmieni jego życie.

Po czterech latach, w tym samym domu ekipa śledcza rozpoczyna dochodzenie. W progu ponownie staje Środoń. Tym razem ma pomóc milicji w rekonstrukcji tajemniczych zdarzeń sprzed czterech lat.

Prawda jest taka, że Edward jest niewinny, ale ówczesna milicja próbuje, zarzucić mu całe zdarzenie zabójstwa, jak się okazuje dla Środonia i dla prowadzącego milicjanta te śledztwo kończy się tragicznie.

Jak dla mnie, ten film został bardzo dobrze nakręcony i polecam wszystkim czytelnikom. Moja ocena na 10 punktów to otrzymuje 9. Pragnę przypomnieć, że reżyser Wojciech Smarzowski oprócz nakręcenia filmu „Wesele” i „ Dom Zły” w roku 1998 nakręcił dwa teledyski zespołu Golden Life z płyty „Bluberd” były to takie przeboje jak: „Helikopter” i „Dobra dobra dobra”. Kiedyś powiedział mi gitarzysta zespołu Golden Life, Jarek Turbiarz, o reżyserze „Długo o nim nie, słychać, ale jak już nakręci film to wielki przebój”. Dodając „Tak jak my”.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

dodam jeszcze "Sztuczki" oraz "Plac Zbawiciela"- jak dla mnie mistrzostwo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie... nie stosujmy uogólnień. Dorzuciłabym jeszcze: Zmruż oczy. Senność też była niezła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nieprawda..."Mała Moskwa". " Pora umierać " polskie filmy , a jakie cudowne i bez tych epitetów...Nie stosujmy uogólnień:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.