Facebook Google+ Twitter

Pięć lat Letniego Uniwersytetu Nauczycieli Polonistów

To już V LUNP, czyli Letni Uniwersytet Nauczycieli Polonistów, obradował w stolicy 02-04.07.2012 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestniczą w nim poloniści wszystkich etapów edukacyjnych z m.st. Warszawy i okolic.

Pomimo już rozpoczętych wakacji, warszawscy poloniści jeszcze nie odpoczywają, a jak co roku od pięciu już lat o tej porze, spotykają się przez cztery dni w ramach letnich spotkań, by doskonalić warsztat i dzielić się swym doświadczeniem zawodowym. Program, jak co roku bardzo bogaty, codziennie w innych miejscach na mapie kulturalnej Warszawy.

Pierwszy dzień w swe podwoje zaprosiło humanistów Muzeum Narodowe, a rok to szczególny dla tej placówki, bo 150-lecie jej powstania. W związku z jubileuszem muzeum przeszło wewnętrzną restrukturyzację, a niektóre rezultaty tych zmian mogli obejrzeć nauczyciele poloniści, zwiedzając zmodernizowane galerie.

Drugiego dnia, tradycyjnie już od pięciu lat, nauczyciele byli gośćmi Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestników zajęć powitali Dziekan Wydziału Polonistyki UW, prof. dr hab. Stanisław Dubisz, dr doc. Tomasz Wroczyński oraz wiceprezydent miasta st. Warszawy Włodzimierz Paszkiewicz. Nie obyło się bez ciekawych wykładów, m.in. prof. dr hab. Ewy Paczoskiej nt. Bolesława Prusa, którego stulecie śmierci minęło 19 maja br.

W przestrzeni Teatru Rozmaitości i w Łazienkach Królewskich zrealizowano wykłady i warsztaty poświęcone teatrowi w trzecim dniu LUNPu.

Ostatni dzień zjazdu polonistów zakończył się w gościnnym kinie „Muranów”, gdzie już po raz piąty Stowarzyszenie „Nowe Horyzonty” – współorganizator dnia filmowego – zaskoczyło bogactwem propozycji. Licznie zgromadzeni uczestnicy z uwagą obejrzeli przygotowane prezentacje, filmy z czasów kina niemego i wysłuchali wykładów na ten temat.

LUNP to wielkie przedsięwzięcie organizacyjne, które staje się już wśród polonistów tradycją. Autorki i organizatorki projektu LUNP - metodyczki z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno–Społecznych i Szkoleń (WCiES), w tym roku zorganizowały imprezę wspólnie z MSCDN.

Ewelina Adamczyk

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.