Facebook Google+ Twitter

Pięć meczów Euro 2008 bez dekodera?

Telewizja Polsat ujawniła szczegóły dotyczące transmisji meczów piłkarskich mistrzostw Europy. Wszystkie mecze Euro 2008 można będzie zobaczyć w płatnych kanałach Polsat Sport Extra i - w wysokiej rozdzielczości - Polsat Sport HD. W otwartym Polsacie pojawi się mecz otwarcia, spotkania Polaków i finał mistrzostw.

 / Fot. Stefan Puchner/EPA/PAPPo raz pierwszy w Polsce tak duża impreza sportowa będzie relacjonowana wyłącznie przez nadawcę prywatnego. Wszystkie 31 meczów Euro 2008 będzie można obejrzeć na kanale Polsat Sport Extra, który dostępny jest na platformie Cyfrowy Polsat oraz w większości sieci kablowych, w płatnych pakietach dodatkowych. Dostępne będą one także w Polsacie Sport HD - kanale nadającym w wysokiej rozdzielczości. W tej chwili jest on dostępny bez dodatkowych opłat, ale aby go odbierać, trzeba mieć specjalny dekoder HD Cyfrowego Polsatu, umożliwiający odbiór programów nadawanych w standardzie wysokiej rozdzielczości. Polsat deklaruje, że prowadzi rozmowy z właścicielami sieci kablowych, aby także sygnał HD był dostępny w kablówkach.

W otwartym kanale, czyli Polsacie, pokazanych zostanie od pięciu do siedmiu spotkań - mecz otwarcia, spotkania Polaków (trzy grupowe plus ewentualnie ćwierćfinał i półfinał) oraz finał mistrzostw. Decyzja o pokazaniu tych spotkań w Polsacie kończy najprawdopodobniej spór tej stacji z Telewizją Polską. Między oboma nadawcami toczyły się negocjacje w kwestii zakupu przez telewizję publiczną sublicencji na transmisje 15 spotkań. Rozmowy zostały jednak zerwane, a obie stacje groziły sobie sądem - Polsat uznał, że umowa została zawarta, zabrakło tylko notariusza i TVP jest zobowiązana zapłacić stacji Zygmunta Solorza wynegocjowaną kwotę, szacowaną na kilkanaście milionów euro. Z kolei TVP twierdziła, że nie ma żadnych zobowiązań wobec konkurenta. Polsat zapowiada, że za kilka dni wyda ostateczne stanowisko w tej kwestii.

Sędziowie wytypowani do prowadzenia meczy piłkarskich EURO 2008 na fotografi rodzinnej podczas zgrupowania w Regensdorf 17 bm W zajęciach biorą udział sędziowie główni najniższy rząd oraz liniowi jkm / Fot. PAP/EPA/WALTER BIERIPewne jest, że przy transmisjach Euro 2008 pracować będzie ponad 70-osobowa ekipa Polsatu, która stacjonować ma w Bad Waltersdorf - tej samej miejscowości, w której mieścić się będzie kwatera polskiej reprezentacji. Dyrektor sportu Polsatu Marian Kmita zapowiada ponad 300 godzin transmisji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - stacja zakupiła m.in. programy do generowania i prezentowania w czasie rzeczywistym statystyk meczowych, a także system do odwzorowywania sytuacji z boiska w trzech wymiarach. Każdy mecz pokazywany będzie z 27 kamer, w tym 7 tzw. super slow motion, czyli umożliwiających powtórki w zwolnionym tempie. Mecze komentować będą m.in. Mateusz Borek, Roman Kołtoń i Bożydar Iwanow, a w studiu zagoszczą m.in. Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński, Roman Kosecki, Maciej Skorża i Czesław Michniewicz.

Nowością będzie możliwość oglądania transmisji z Euro w internecie. Ponad 100 tysięcy internautów będzie mogło na żywo oglądać mecze na ekranie komputera. Należąca do grupy Polsat spółka Re:define, która odpowiada za działania internetowe, podpisała umowy z trzema dystrybutorami. Netia, Telekomunikacja Polska i ATM będą dostarczać sygnał abonentom za pośrednictwem swoich sieci. Mecze można będzie oglądać za pomocą specjalnego odtwarzacza umieszczonego na stronie Polsatu i witrynach przygotowanych przez dystrybutorów, którzy także zajmą się zbieraniem opłat. Abonament na całe mistrzostwa ma kosztować 35 zł, obejrzenie jednego meczu będzie możliwe za 6 zł. Jak mówi Wiadomościom24.pl Marcin Pery, prezes Re:define, trudno oszacować zainteresowanie tą usługą, bo to pionierskie rozwiązanie w skali europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To coś skandalicznego, TVP- publiczna telewizja za którą tyle ludzi płaci abonament nie pokaże meczów reprezentacji Polski . Polsat to telewizja, która jest mi całkowicie obca i dla mnie nie istnieje -nie oglądam bo nie lubię jej klimatu i grupy docelowej do której jest kierowana. Na cyfrze+ jest Polsat 2, który gdzieś tam widziałem na trzysta- którymś kanale rok temu. Płacę więc 70 zł co miesiąc i nie zobaczę ME- takie rzeczy to tylko w Polsce!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jozefie, oczywiście chodzilo Ci o nos ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja mam Polsat i te mecze w:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

A Ja Mam Polsat Sport Extra:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

i tak wolę hokej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.