Facebook Google+ Twitter

Pięć minut dla książki – już w pięciu miastach!

22 kwietnia o godzinie 17 w wielu miastach Polski odbędzie się wielkie czytanie pod chmurką. Swój udział potwierdziło już pięć miast, ale organizatorzy zapewniają, że na tym nie poprzestaną.

 / Fot. Granice.plMiłośnicy literatury zbiorą się wówczas, by zachęcić przechodniów do sięgnięcia po książkę oraz by przypomnieć o tym, że 23 kwietnia przypada właśnie Światowy Dzień Książki. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych z małych i wielkich miejscowości do współorganizowania akcji „5 minut dla książki. Czytamy pod chmurką”.

W Piekarach Śląskich czytelnicy wybiorą się na wycieczkę do miejskiego parku u zbiegu ulic Bytomskiej i Ziętka. – W grudniu zorganizowaliśmy się w trzy dni i czytaliśmy mimo mało sprzyjającej pogody – opowiada Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor tutejszej biblioteki. – Oczywiście, że nie mogliśmy zrezygnować z organizacji drugiej edycji akcji!

- Warto poświęcić „5 minut dla książki”, abyśmy nie byli zmuszeni wkrótce poświęcać jej minuty ciszy – mówi Kamil Czepiel, który odpowiada za organizację akcji w Białymstoku. – Dlatego spotykamy się na Rynku Kościuszki, w okolicach ogródka tutejszej księgarni!

W Gdańsku przedsięwzięcie organizuje studencka grupa Digi Digi. – Zapraszamy miłośników książki w okolice Neptuna na Długim Targu. Na pewno będzie nas sporo! – zapewnia Katarzyna Wielgomas.

- W Olsztynie istnieje spora i bardzo aktywna grupa osób zainteresowanych literaturą, które bardzo czekają na możliwość spotkania się z ulubionymi autorami i które chętnie uczestniczą w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych. I choć raczej żaden z pisarzy nie odwiedzi w tym czasie naszego miasta, z pewnością spotkamy się wszyscy na Starym Mieście, pod Wysoką Bramą – tłumaczy Urszula Witkowska z tutejszej Książnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.