Facebook Google+ Twitter

Pięć minut przed ligą - czyli odrabianie strat w treningach

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-07-26 09:11

Kluby do końca walczyły o uzyskanie licencji na grę w sezonie 2007/08, teraz muszą odrobić stracony czas, bo rozpoczęcie sezonu coraz bliżej.

Na zdjęciu Sylwester Czereszewski. / Fot. AKPARuch Chorzów - Odrabianie tygodnia
Starania o uzyskanie pierwszoligowej licencji sprawiły, że na Cichej nastąpił "poślizg" w organizacyjnych przygotowaniach do pierwszego meczu, który Ruch już w piątek rozegra w Grodzisku Wielkopolskim.

- Największe opóźnienie mamy w rozmowach sponsorskich, ale myślę, że wkrótce osiągniemy sukces. Koszulka Ruchu nie ulegnie jednak większej zmianie, na piersiach będzie widniało logo Reportera - przyznaje prezes Katarzyna Sobstyl.

W kwestiach sportowych wszystko jest już natomiast zamknięte na ostatni guzik.

- Kadrę zespołu mamy już właściwie skompletowaną. Pozostawiamy sobie jednak jedno wolne miejsce dla piłkarza, który być może jeszcze do nas dołączy - tajemniczo mówi dyrektor sportowy klubu, Mirosław Mosór.

Odra Wodzisław - Dobrze ruszyć
Odra rozegra aż trzy pierwsze spotkania na własnym boisku. - Przede wszystkim chcemy dobrze ruszyć, a co potem będzie - zobaczymy - uważa prezes Odry Edward Socha. - Zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek, pierwszego rywala mamy "rozpracowanego". Jak przed każdą inauguracją okres wyczekiwania jest najgorszy.

Piłkarze Odry wczoraj mieli trening przed południem, dzisiaj i jutro zajęcia poświęcą tylko spotkaniu z łodzianami. Zrezygnowano z wyjazdu na krótkie przedmeczowe zgrupowanie. - Może będzie lepiej jak zawodnicy przygotują się do tego spotkania u siebie, we własnych domach z rodzinami - dodaje prezes Odry.
Pierwszy mecz z trybun oglądnie Jacek Kowalczyk, który musi pauzować za kartki.

Górnik Zabrze - Opóźniony start
Piłkarze Górnika Zabrze mają więcej czasu na przygotowania do startu w Orange Ekstraklasy ze względu na przełożenie meczu z Wisłą Kraków na 14 sierpnia.
waża trener Jerzy Kowalik. - Konsolidujemy się, ostatni mecz z Koroną Kielce pokazał, że idziemy w dobrym kierunku. W zespole jest kilka urazów, ale budowaliśmy go tak, aby na każdej pozycji było po dwóch równorzędnych piłkarzy.

W tym tygodniu miała odbyć się uroczysta prezentacja zespołu, ale ze względu na żałobę narodową została przełożona na inny termin.

Polonia Bytom - Radzewicz już jest
Marcin Radzewicz, były piłkarz m.in. Odry Wodzisław, rozwiązał swój kontrakt z Groclinem Grodzisk Wlkp., przymierzał się do przeprowadzki aż do Białegostoku, ale w końcu wylądował w Bytomiu.

- Wczoraj odbył z nami pierwszy trening - informuje trener Dariusz Fornalak - mogę powiedzieć z całą pewnością, że u nas zostanie.

Z kalendarza (trochę zmodyfikowanego) rozgrywek wynika, że piłkarz znowu będzie się musiał przejechać do Białegostoku, bo właśnie tam Polonia Bytom rozegra swój pierwszy mecz w rozgrywkach I ligi. - Start to dla nas niewiadoma, sam jestem ciekaw, na co będzie stać nasz zespół - dodał trener Fornalak, który cieszy się z tego, że właściwie wszystkich graczy ma do swojej dyspozycji.

GKS Katowice - Gorący sierpień
Największym zmartwieniem beniaminka drugiej ligi jest kalendarz rozgrywek.
- Na pewno nie wystartujemy w najbliższą sobotę, bo Pogoń Szczecin nie dostała licencji, natomiast Kmita Zabierzów już nas poinformowała, że nie będzie gotowa na czas, bo musi przejść procedurę dopuszczenia do rozgrywek. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że ten przełożony mecz miałby się odbyć 15 sierpnia, ale dla nas jest to data nie najlepsza, bo wtedy gralibyśmy siedem meczów co trzy dni. Proponowaliśmy więc 1 sierpnia, jednak dla Kmity to też za wcześnie, więc chcielibyśmy z nimi zagrać 4 września - stwierdził prezes Jan Furtok.

Wczoraj po południu na Bukową wpłynęła jednak wieść, że ostatecznym terminem spotkania z Kmitą będzie jednak 15 sierpnia.

GKS Jastrzębie - Ostatnie przymiarki
Piłkarze z Jastrzębia, do pierwszego od 17 lat spotkania w drugiej lidze, przygotowują w porze meczu (godzina 18). Wczoraj, także o 18, rozegrali wewnętrzną gierkę, w której trener Piotr Rzepka sprawdził stan przygotowania, a także przyjrzał się Marcinowi Pontusowi, nigeryjskiemu napastnikowi Abelowi Salamiemu i 22-letniemu piłkarzowi legnickiej Miedzi Dominikowi Płazie. - To ostatni moment, bo jeśli zdecydujemy się na tych piłkarzy, to musimy ich zatwierdzić przed niedzielnym meczem - informuje szkoleniowiec beniaminka.

Trener Rzepkę martwią kontuzje w zespole. Z tego powodu na pewno nie zagra w pierwszym meczu, a także w kilku następnych, Tomasz Ciemięga.

TS Podbeskidzie - Na własny rachunek
- Transferami Rafała Jarosza i Janusza Surdykowskiego dopięliśmy w minioną sobotę sprawy transferowe - informuje dyrektor Podbeskidzia, Władysław Szypuła. - Teraz już wszystko podporządkowujemy przygotowaniom, sportowym i organizacyjnym, do spotkania ze Śląskiem Wrocław.

Wczoraj piłkarze trenowali w Dankowicach, dzisiaj już na własnym boisku przy ul. Rychlińskiego. Na swój sposób odetchnął trener Marcin Brosz, który w miniony wtorek odebrał warunkową licencję uprawniającą do samodzielnego prowadzenia zespołu II-ligowego. - To dla mnie najważniejsze, że mogę pracować na własny rachunek - cieszy się trener, który ma w dorobku wprowadzenie Polonii Bytom do drugiej ligi i Koszarawy Żywiec do trzeciej.

Piast Gliwice - Trudniej być piłkarzem
- Bycie piłkarzem to czasem trudniejsze niż życie w celibacie - mówił ksiądz Stefan Zdasień z Kościoła Garnizonowego w Gliwicach podczas wtorkowej mszy św. w intencji sportowców, działaczy i sympatyków Piasta Gliwice. Oczywiście, był to mały element satyryczny, bo poza tym msza odbywała się w bardzo podniosłej atmosferze.

W Piaście sprawy kadrowe zostały dopięte już wcześniej. - Żadnych niespodzianek przed inauguracją (wyjazd do Opola) nie należy się spodziewać - mówi trener Piotr Mandrysz. - Teraz już wszystko podporządkowaliśmy pierwszemu meczowi z Odrą. Trenujemy raz dziennie, a w piątek po południu udajemy się na krótkie zgrupowanie. Najważniejsze, to dobrze zacząć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.