Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7058 miejsce

Pięć pytań o Euro 2012

Na moje pytania, dotyczące Euro 2012, odpowiadali: Łukasz Sobolewski, dziennikarz telewizyjny, Piotr Deszkiewicz, producent filmowy i Maciej Kokowicz, dyrektor programowy Radia iGol FM.

Łukasz Sobloewski, Piotr Deszkiewicz, Maciej Kokowicz w rozmowie o EURO 2012 / Fot. Justyna BorowieckaJustyna Borowiecka: Jakie szanse na wyjście z grupy ma reprezentacja Polski?
Łukasz Sobolewski: Serce podpowiada, że te szanse są duże. Rozum, że nieco mniejsze. Realnie oceniam te szanse na 50 proc. Z jednej strony w grupie nie mamy żadnego faworyta do tytułu, z drugiej, w tych finałach nie ma drużyny wyraźnie nam ustępującej.

Piotr Deszkiewicz: Jestem przekonany, że wysokie. Polska reprezentacja jest wciąż niedoceniana i myślę, że potrafi pozytywnie nas wszystkich zaskoczyć.

Maciej Kokowicz: Na papierze mamy najlepszą drużynę od wielu lat. Na poprzednich turniejach o sile naszego zespołu decydowali piłkarze, grający w zespołach ligi szkockiej, greckiej czy tureckiej bądź grzejący ławę w Niemczech czy Hiszpanii. Teraz mamy w składzie czołowych zawodników ligi niemieckiej, mamy regularnie grającego na najwyższym poziomie bramkarza i jeszcze kilka wyróżniających się postaci. To, czy ci piłkarze będą potrafili wspólnie zagrać dobrze w meczach o stawkę, zależy w dużej mierze od przyjętej taktyki i decyzji personalnych, jakie podejmie Franciszek Smuda. Wierzę, że stać nas na osiągnięcie dobrego wyniku, zwłaszcza, że pomagać będą nam ściany.

Łukasz Sobolewski - dziennikarz telewizyjny / Fot. Łukasz Sobolewski - foto archiwalne, przesłane przez autoraJustyna Borowiecka: Proszę wymienić przynajmniej trzech faworytów w tegorocznych Mistrzostwach Europy?
Łukasz Sobolewski: Powiem krótko: Niemcy, Hiszpania, Holandia.

Piotr Deszkiewicz: Ja również tak uważam - Hiszpania, Holandia, Niemcy. Moim zdaniem najlepsze drużyny, zobaczymy czy się sprawdzi (uśmiech).

Maciej Kokowicz: Na turnieju wystąpi wiele świetnych drużyn, właściwie każda ma w składzie wielu doskonałych piłkarzy. Tradycyjnie wśród największych faworytów trzeba wymienić Hiszpanów, Włochów, Portugalczyków czy Francuzów. Zawsze wśród faworytów, może nie do zwycięstwa w całym turnieju, ale do zrobienia dobrego wyniku wypada wymienić gospodarzy, a więc w tym wypadku Polskę i Ukrainę. Grającym "u siebie" pomagają ściany, długi okres przygotowawczy spowodowany brakiem udziału w eliminacjach, a jak pokazuje doświadczenie, często i sędziowie są nieco bardziej przychylni drużynom z krajów organizujących turniej.

Justyna Borowiecka: Kto Waszym zdaniem ma największe szanse na zdobycie Pucharu?
Łukasz Sobolewski: Zakładam, że po trofeum sięgną Niemcy.

Piotr Deszkiewicz: Niewątpliwie duże szanse mają Niemcy i Hiszpanie, choć w mistrzostwach nieraz zdarzało się, że zwycięzcą okazywał sie "bohater drugoplanowy". Faworytom może nie wystarczyć sił po meczach grupowych.

Maciej Kokowicz: Jest kilka drużyn, posiadających świetne składy, prezentujących podobny, wysoki poziom. Ciężko z mojego punktu widzenia wyrokować, która z nich ma największe szanse na tytuł. Jestem zdania, że od momentu rozpoczęcia fazy pucharowej każdy zespół ma jednakowe szanse, gdyż spotyka się tam ósemka aktualnie najlepiej grających reprezentacji. O tym, kto będzie najsilniejszy, zdecyduje dyspozycja fizyczna i psychiczna w dniach meczów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

mariusz
  • mariusz
  • 09.06.2012 14:09

bardzo fajnie sie czytalo, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
ben
  • ben
  • 08.06.2012 10:18

bardzo mi sie podoabła, krótko i na temat! pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 06.06.2012 14:45

swietny wywiad!! pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.