Facebook Google+ Twitter

„Pięć sprytnych kun” nominowano w kategorii Książka Roku 2016

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2016-11-19 09:04

Bielański gang „Pięciu sprytnych kun” otrzymał nominację Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2016. To druga książka Justyny Bednarek.

 / Fot. mat organizatoraIBBY to międzynarodowa organizacja non-profit, zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Polska sekcja już dwukrotnie wyróżniła książki Justyny Bednarek*. W 2015 roku nominację w kategorii literatura dostały „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Tym razem „Książką Roku 2016” ma szansę zostać „Pięć sprytnych kun”, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji detektywistyczno-kulinarna historia o buszującym na warszawskich Bielanach gangu sprytnych i sympatycznych kun. Prot Eustachy, Tomasz Montana, Euzebiusz, Pani Patrycja i Purchawka w brawurowym stylu udaremniają zamach na życie i niebiańskie przepisy kulinarne pani Elizy i demaskują spisek w wyższych sferach gastronomicznych. W książce poza zabawną opowieścią znajdziemy również przepisy pani Patrycji (kuny) i pani Elizy (nie-kuny) oraz ilustrację Daniela de Latour.

W październiku 2016 ukazał się najnowszy zestaw bajek „W to mi graj”. Tym razem Justyna Bednarek dzieli się z nami opowieściami z życia najsłynniejszych twórców muzyki klasycznej. To nie tylko biografie najwspanialszych światowych kompozytorów – to opowieść o fascynacji muzyką, jej drobnych przejawach w naszym życiu i marzeniu, by zawsze nam towarzyszyła. Autorka przyzwyczaiła czytelników do magii w swoich książkach: tę również zaludniają bohaterowie nie z tej ziemi: skrzydlate zwierzęta, trolle, gadające przedmioty codziennego użytku, zaczarowane kamyki. „Tak to już jest z muzyką – żeby jej słuchać, żeby ją grać, śpiewać i układać, trzeba mieć przede wszystkim – co? Słuch, powie ktoś z was. Tak, to prawda. Dobry głos – to też, oczywiście. Ale niczego nie wskóramy bez serca” – dopowiada Justyna Bednarek. Ilustracjami zajął się Józef Wilkoń, znany na całym świecie malarz, ilustrator i plakacista. / Fot. okładka książki

Partnerami wydania są: Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina i Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

*Justyna Bednarek autorka książek:
2015 „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”
2016 „Pięć sprytnych kun”
2016 „W to mi graj”
W kwietniu 2017 planowana jest druga część „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”

*15 listopada IBBY ogłosiło nominację książek ubiegających się o tytuł „Książka Roku 2016”. Na liście najlepszych książek dziecięcych można odnaleźć dwie premiery Wydawnictwa Poradnia K: „Pięć sprytnych kun” Justyny Bednarek w kategorii literatura oraz „Cholera i Inne Choroby” Łukasza Kaniewskiego w kategorii grafika.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.