Facebook Google+ Twitter

Pięć stylów, jeden zespół

Każdy z członków tego zespołu jest doświadczonym muzykiem, który na niejednej scenie wystąpił.

Eljazz Quintet wystąpi na zakończenie 10. Jazz Festivalu / Fot. ze zbiorów Eljazz ClubPięciu muzyków o indywidualnym stylu łączy swoje siły i talenty, by stworzyć Eljazz Quintet, czerpiący i dający słuchaczom radość z każdego koncertu. Tym razem wystąpią podczas finału Bydgoskiego Festiwalu Jazzowego w czasie Jazzowych Zaduszek w Teatrze Polskim.

Bogdan Hołownia, Andrzej Bruner Gulczyński, Marian Gwardzis, Adam Wendt oraz Józef Eliasz w 2006 roku postanowili założyć zespół, w którym połączą rewelacyjne aranżacje z popisami solistów. Ich występy są spontaniczne i pełne radości.

Bogdan Hołownia – pianista jazzowy doceniany nie tylko w Polsce, ale i w Stanach Zjednoczonych. Mimo ogromnego doświadczenia i wiedzy muzycznej, Hołownia nieustająco szuka nowych inspiracji i dróg rozwoju.

Bruner znany z Nocnej Zmiany Bluesa od jakiegoś czasu ma własny kwartet jazzowy Brunerschaft. Ponieważ umiejętności Andrzeja Gulczyńskiego są godne podziwu, muzyk często udziela się w innych projektach, wspomagając zespoły swoją grą na kontrabasie.

Gwardzis i Wendt współpracowali z wieloma muzykami, zarówno sceny jazzowej, jak i popowej, że trudno byłoby wymienić wszystkie ich projekty. W Eljazz Quintet, Marian Gwardzis gra na trąbce, a od 2003 roku wykłada na bydgoskiej Akademii Muzycznej. Adam Wendt to znany polski saksofonista, kompozytor i aranżer. W 1990 roku, razem z grupą Walk Away oraz Urszulą Dudziak, supportował europejską trasę legendy jazzu – Milesa Davisa. Oprócz eljazzowego zespołu, udziela się jeszcze w kilku grupach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.