Facebook Google+ Twitter

Pięć wersji ustawy hazardowej służyło jednej firmie

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-12-01 08:44

Resort finansów zgłaszał aż pięć wersji ustawy hazardowej. Wszystkie mogły sprzyjać jednej firmie. Ktoś tym sterował?

Za prace nad ustawą odpowiadał wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica. / Fot. Bartek Syta/POLSKAW czasie gdy Zbigniew Chlebowski zapewniał Ryszarda Sobiesiaka, że robi wszystko, by "załatwić" rozwiązania prawne korzystne dla właścicieli jednorękich bandytów, w zaciszu gabinetów Ministerstwa Finansów również toczyła się walka o kształt nowej ustawy hazardowej.

W latach 2008-2009 resort przygotował pięć wersji nowych rozwiązań ustawowych. Na wszystkich zyskiwały dwa podmioty - Totalizator Sportowy (TS) i współpracująca z nim amerykańska firma G-Tech.

Za prace nad ustawą odpowiadał wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica. Gdy "Polska" zapytała go o to, kto, kiedy i dlaczego wprowadzał do ustawy takie właśnie zapisy, Kapica odmówił odpowiedzi. Jego rzeczniczka Magdalena Kobos w liście do naszej redakcji napisała, że wiceminister zamierza przedstawić te informacje podczas posiedzenia komisji śledczej. W jego ocenie to gremium jako pierwsze powinno zapoznać się z wszelkimi wyjaśnieniami. Jacek Kapica ma stanąć przed komisją za tydzień. Nie ma śladów, by resort finansów chciał się dowiedzieć, ile budżet zarobi na nowej ustawie

Mariusz Staniszewski

Przeczytaj więcej: www.polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

" Nie pierwsze to i nie ostatnie ". Poseł BONDA miał wytłumaczyć się z zaginięcia 37 tysięcy ton zboża i do dzisiaj cisza, sprawie ukręcono "łeb".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.