Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9492 miejsce

Pięć zasad bezpiecznego korzystania z Facebooka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-23 13:21

Gry oparte na przeglądarkach, takie jak FarmVille, mogą być wykorzystywane przez przestępców - ostrzegają specjaliści firmy Kaspersky Lab. I podają pięć przykazań dla dbających o bezpieczeństwo użytkowników Facebooka.

 / Fot. FarmVilleGry oparte na przeglądarkach są obecnie niezwykle popularne w społeczności online - potwierdza to między innymi fakt, że każdego miesiąca 200 milionów użytkowników gra w gry za pośrednictwem Facebook. Jednak te nowoczesne formy rozrywki kryją zagrożenia. W zeszłym tygodniu spółka matka firmy FarmVille, amerykańska firma Zynga, musiała ukrócić oszukańcze subskrypcje dla urządzeń mobilnych oraz oferty zachęcające użytkowników tej gry do rejestrowania się do serwisów internetowych w zamian za walutę z gry FarmVille.

Zatem: Jeżeli chcesz wydać prawdziwe pieniądze na wirtualne przedmioty, korzystaj z oficjalnych serwisów producenta. Jeżeli otrzymasz e-mail oferujący darmowe kupony zasilające Twoje wirtualne konto w grze, po prostu usuń go. Prawdopodobieństwo, że w ten sposób padniesz ofiarą phishingu lub infekcji, wynosi prawie 100 proc.

 / Fot. W24.plAplikacje osób trzecich oferujące większe szanse wygranej w grach na portalach społecznościowych są najprawdopodobniej zainfekowane. Jeżeli nie jesteś pewien, sprawdź reputację producenta gry.

Pięć zasad bezpiecznego korzystania z Facebooka

1. Sprawdź ustawienia ochrony danych: Użytkownicy Facebooka powinni wiedzieć, które informacje będą widzieli ich znajomi, które są całkowicie publiczne oraz jakie prawa zastrzega sobie Facebook. Dlatego podczas rejestrowania się na portalu należy wypełnić tylko wymagane pola i wybrać najbardziej restrykcyjne ustawienia domyślne.

Najlepiej stworzyć na początku konto fikcyjne, za pomocą którego będziemy mogli sprawdzić, jakie informacje osobiste będą dostępne w Internecie. Potem można już założyć profil z prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

loli
  • loli
  • 10.10.2010 11:04

Częściej wchodzę na synergyonline.org
Dużo pożyteczniejsze niż fb

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.