Facebook Google+ Twitter

Pięćdziesięciolatkowie nieaktywni?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-16 12:50

Niska aktywność zawodowa i społeczna to cechy, które charakteryzują naszych piećdziesięcio i więcej latków - tak wynika z badań przeprowadzonych przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Z jednej strony sami zainteresowani mówią, że nie chcą się przekwalifikować i szukać pracy, bo i tak wiedzą co o nich myślą pracodawcy. Z drugiej strony sami pracodawcy twierdzą, że osoby po 50. nie chcą się uczyć i nie chcą się zmieniać. Tymczasem, jak zaznaczył jeden z autorów raportu Tomasz Schimanek osoby w wieku 50+ są bardzo dobrymi pracownikami, co także potwierdziły badania.

Dodał, że odbiorcy usług czy produktów też się starzeją i bardzo często wolą być obsługiwani przez równolatków. Cenią sobie doświadczenie. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce chce pomóc 50-cio latkom w odnajdywaniu się na rynku pracy między innymi uruchamiając projekt "Zysk z Dojrzałości". Chodzi o przekonywanie pracodawców, że warto zatrudniać osoby 50+ i pokazywanie im na przykładzie Niemców, Anglików czy Finów, jakimi metodami najlepiej wykorzystać te osoby do rozwoju firm.

Tomasz Schimanke zaznaczył, że w zwalczaniu bierności zawodowej osób w wieku 50+ bardzo ważne jest współdziałanie rządu, samorządów, związków zawodowych, pracodawców oraz organizacji społecznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.