Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5103 miejsce

Pięćdziesięciolecie tarnowskiej ortopedii

W tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia obchodzi Oddział Chirurgii Urazowej i Ortopedii Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie.

Pięćdziesiąt lat temu, w jednym z najstarszych szpitali w Małopolsce - Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie powstał Oddział Chirurgii Urazowej i Ortopedii. W 1962 r. organizacją oddziału zajął się jego pierwszy ordynator dr med. Władysław Kosiec, sprowadzony do Tarnowa z województwa śląskiego. Obecnie w Oddziale Chirurgii Urazowej i Ortopedii leczy się rocznie ok. 1 tys. pacjentów. Ordynatorem jest lek.med. Grzegorz Sterkowicz. Pracują w nim wysokiej klasy ortopedzi: lek.med.Janusz Kobis, Sławomir Zwolenik, Dariusz Noskowicz, Jan Michalski, Arkadiusz Sak, Krzysztof Morydz, Maciej Wójtowicz, Radosław Wojtas, Michał Piotrowicz, Michał Pawluś.

Ortopedia w tarnowskim "Szczekliku" wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Tarnowscy ortopedzi wykonują m.in. endoprotezoplastykę stawów biodrowych, barkowych, kolanowych oraz artroskopową rekonstrukcję uszkodzonych struktur w stawach barkowych i kolanowych. Utrzymują również kontakty naukowe z ośrodkami medycznymi w Polsce, Belgii, Francji oraz w Stanach Zjednoczonych.

- Dotychczas starszy człowiek kojarzył się nam z drewnianą laską - powiedział lek.med. Janusz Kobis. Dzisiaj jest inny obraz starszych ludzi. Po pierwsze wydłuża się w Polsce okres życia. Starsze osoby chcą żyć w pewnym komforcie, być sprawne i w miarę samodzielne. Wiele z nich uprawia sport. Jako lekarze staramy się im ułatwić egzystencję poprzez medyczne działania bardziej lub mniej radykalne.

Lek.med. Janusz Kobis przygotowuje książkę przedstawiającą historię i najnowsze wiadomości z życia Oddziału Chirurgii Urazowej i Ortopedii Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Publikacji patronuje Oddział Tarnowski Stowarzyszenia Autorów Polskich.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.