Facebook Google+ Twitter

Piechociński zapowiada utworzenie Ministerstwa Energetyki

Wicepremier Janusz Piechociński w wypowiedzi udzielonej dla PAP oznajmił, że jest zwolennikiem nowej organizacji rządu i utworzenia Ministerstwa Energetyki.

Wicepremier Janusz Piechociński (PSL). http://www.obywatelerozliczaja.pl/politycy/janusz-piechocinski / Fot. obywatelerozliczaja.plWicepremier Janusz Piechociński w rozmowie dla Polskiej Agencji Prasowej przedstawił pierwsze zarysy resortu o którym mówiono już od dawna: "Uruchomiliśmy proces, który doprowadzi do tego, że po wyborach - bez względu na ich wynik - powstanie Ministerstwo Energetyki, które będzie skupiało w sobie nie tylko tematykę energetyczną, ale także surowcową. A także kwestie związane z rozpoznawaniem zasobów łupkowych, podlegające obecnie Ministerstwu Środowiska." Zaznaczył, że proces uzdrowienia górnictwa mieści się w tym założeniu. Wśród sceptyków przeważają opinie, że jest to znakiem powrotu do peerelowskiego sposobu myślenia, oraz zbyteczną operacją na Ministerstwie Gospodarki.

Piechociński oznajmił też, że jest "zwolennikiem nowej organizacji rządu po wyborach - utworzenia Ministerstwa Energetyki, w oparciu o obecne Ministerstwo Skarbu" - co uzasadnia potrzebą zachowania właściwości - "Dlatego Agencja Rozwoju Przemysłu powinna być przy gospodarce, a Spółka Restrukturyzacji Kopalń tam, gdzie górnictwo, czyli w przyszłym Ministerstwie Energetyki."

Już w 2013 roku pomysł formowania Ministerstwa Energetyki przedstawił premier Tusk. Piechociński nie podzielał wówczas zdania Donalda Tuska mówiąc, że nie jest to niezbędne, zaś kwestie wymagają uporządkowania.

źródło: Polska Agencja Prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.