Facebook Google+ Twitter

Pięciodniowy strajk w British Airways

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-29 13:16

Kolejny pięciodniowy strajk personelu pokładowego British Airways rozpocznie się w niedzielę po tym, jak fiaskiem zakończyły się piątkowe rozmowy.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ground.handling.arp.jpgObie strony spotkały się w piątek w centrum mediacyjnym ACAS, jednak rozmowy zakończono bez porozumienia. Kolejne spotkanie zaplanowano na dzisiaj, ale jak poinformował mediator, zostało ono zawieszone.

Dlatego o północy rozpocznie się drugi już pięciodniowy strajk pracowników BA. Linie lotnicze starają się zminimalizować zakłócenia. Na Heathrow wzrośnie liczba lotów długodystansowych do 70 proc. i do ponad 55 proc. na krótkich dystansach. Lorniska Gatwick i London City powinny działać normalnie.

"Koszty zakończonego strajku są niczym w porównaniu z przedstawioną propozycją cięcia płac" poinformowało w piątek Unite. Według wyliczeń związku zawodowego, BA dotychczas straciło 84 miliony funtów.

Poprzedni strajk zakończył się w piątek. Jeżeli podczas zbliżającej się akcji nie zostanie wypracowane porozumienie to następnych zakłóceń można spodziewać się od 5 czerwca.

Autor: Krzysztof Sygut
Pierwsza publikacja: elondyn.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.