Facebook Google+ Twitter

"Piekarnia w Nepalu" - niezwykła akcja w Himalajach

- Kiedy wróciłam do Polski, nie mogłam przestać o tym myśleć. Śniła mi się piekarnia w Nepalu. Sama nie wiedziałam czy pomysł ma szansę realizacji. Zwierzyłam się z niego Michałowi. Był zachwycony. Postanowiliśmy spróbować - opowiada Zuza Wójcińska, jedna z inicjatorek akcji w Nepalu.

 / Fot. W24- Zawsze o tym marzyłam. Od dziecka. Nie potrafię tego wytłumaczyć, podać konkretnego dnia albo chwili, w której to się zaczęło. Po prostu od zawsze chciałam się tam znaleźć. Pochodzić po górach. Zobaczyć, jak to wszystko wygląda naprawdę. Odkryć to miejsce.

Himalaje. Najwyższe góry świata.

 / Fot. Zuzanna WójcińskaZebrałam pieniądze i pojechaliśmy: ja, Michał, Wojtek. Planowaliśmy spędzić Nowy Rok w Istambule, prawosławne Boże Narodzenie w Gruzji, tybetański Nowy Rok w Tybecie i Holi, a hinduskie święto wiosny w Indiach. Nie udało się - szyki pomieszał nam termin mojej obrony pracy magisterskiej.

Obroniłam się i trzy dni później, 9 stycznia, wyruszyliśmy. Przez Ukrainę, Rumunię i Bułgarię przedostaliśmy się pociągami i autobusami, autostopem udało nam się przebrnąć przez Turcję i Iran, później przez Pakistan. Wojtek dolatywał do Katmandu, więc nie mogliśmy się zatrzymywać zbyt długo w żadnym z tych miejsc, musieliśmy pędzić - droga zajęła nam niecałe trzy tygodnie.

 / Fot. Zuzanna WójcińskaRozmawiamy w kawiarni. Zuza mówi szybko, z pasją i kiedy nagle przerywa, by przez chwilę pomyśleć albo wziąć łyk chłodzonego napoju, uśmiecha się do siebie. Ma 28 lat, pomarańczową koszulę i kilka nepalskich marzeń. Pracuje w fundacji "Ocalenie" z uchodźcami. Jeszcze pół godziny temu wydawała mi się zmęczona, niechętna do rozmowy. Teraz, gdy pytam o szczegóły wyprawy, promienieje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pogratulować inicjatywy, jak również uznanie za tekst*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo dziękuję! To wyjątkowa akcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Katarzyno, pełne uznanie. Bardzo fajnie się czyta. Fotografie piękne.
Najwyższa ocena.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny tekst Kasiu. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.