Facebook Google+ Twitter

"Piekielny piątek" w STuDiO ExIF

„Kraj ująć można w dwóch słowach: barwa i chaos”- tymi słowy zaprosił na pokaz swoich zdjęć z podróży do Tajlandii Rafał Dąbrowski.

Od prawej siedzący Tomek Staszewski, w głębi stojący Rafał Dąbrowski w STuDiO ExIF. / Fot. Stefania Najsarek.Piątkowy wieczór 22 października, studio artysty fotografika Tomka Staszewskiego mieszczące się przy ul. Ogrodowej 31/35 w Warszawie, zapełnili miłośnicy dalekich podróży. W cyklu imprez zatytułowanych „Piekielne piątki”, swoje zdjęcia z podróży do Tajlandii zaprezentował Rafał Dąbrowski.

Ten trzydziestopięcioletni mężczyzna, nie związany zawodowo z fotografią, jest jednym z uczestników organizowanych przez Tomka Staszewskiego warsztatów, gdzie pod okiem mistrza adepci tej dziedziny sztuki doskonalą swój warsztat.W sarkofagach ciała zmarłych. Te przepasane żółtą szarfą posiadają dusze. / Fot. Rafał Dąbrowski.

Rafał, pasję tę odkrył w sobie obserwując sportowców wyczynowych; ich zmagania z własnym organizmem w drodze do sukcesu. Zaabsorbowały go malujące się na twarzach emocje towarzyszące przygotowaniom podczas treningów i w czasie trwania zmagań sportowych. Fotografia reporterska utrwalająca kadry niosące ładunek energii, zafascynowała go na długo. Jednak nie koncentruje się tylko na fotografii dynamicznej; rozszerza swoje zainteresowania włączając w nie elementy fotografii studyjnej - ujęcia statyczne jak akt, czy fotografia produktu. Nie unika także sesji prezentujących modę, czy dokumentowania uroczystości rodzinnych. Nie jest mu też obca fotografia plenerowa, i ta – jak mówi – najłatwiejsza, podróżnicza.

Pałac króla Ramy IX. / Fot. Rafał Dąbrowski.Pogodny, komunikatywny, budzi sympatię i zaufanie „obiektu” fotografowanego, co pozwala mu na utrwalenie nie tylko sylwetki człowieka, ale udaje mu się zajrzeć do jego „wnętrza”. Niewątpliwie te cechy ułatwiały Dąbrowskiemu dotarcie do - nie wszystkim dostępnych- osób i miejsc w tym egzotycznym, o odmiennej kulturze i tradycji kraju.
Podglądając ich życie, tego wieczoru obrazami opatrzonymi słownym komentarzem, poprowadził nas przez codzienność Bangkoku.

Tajlandia jest monarchią konstytucyjną, której władcą jest król Rama IX. Darzony przez Tajów ogromnym szacunkiem i czczony w sposób bliski pojęciu Posąg Buddy Złotego. / Fot. Rafał Dąbrowski.boskości. Wizerunki króla widnieją niemal wszędzie. Za uwłaczanie kultowi, np. przypadkowe, przez nieuwagę nastąpienie na jego choćby gazetową podobiznę, grozi więzienie. Liczne rezydencje, kompleksy pałacowe imponują bogatymi zdobieniami; często są to dzieła w całości wykonane ze szlachetnego kruszcu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Obser
  • Obser
  • 01.07.2011 07:33

Takie cieńkie te fotografie z Tajlandii !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina Flinta
  • Ewelina Flinta
  • 02.11.2010 20:21

Gratulacje dla autora zdjęć z Tajlandii, pana Rafała Dąbrowskiego oraz organizatora wystawy Tomka Staszewskiego (z którym poza tym (czyli uznaniem dla jego sztuki fotografii) najczęściej się nie zgadzałam na tym portalu:)).

Steniu, jesteś prawdziwą reporterką! Nie każdy po całodziennej podróży poszedłby na wystawę, to raz, a dwa - to napisałaś barwną relację i zamieściłaś wiele zdjęć z wystawy - brawo, jestem dumna z koleżanki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaszczur jest THE BEST! Jak nie z tego świata :) Takie spotkania są pożywką dla wyobraźni, ale skoro nie można się bezboleśnie teleportować do Tajlandii, to przynajmniej można liczyć na barwną i wciągającą relację pani Stefanii. Dziękuję i pozdrawiam autorkę i fotografa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ups... na to nie wpadłam, rozpatrywałam moją amatorszczyznę.:))
Autor zdjęcia pobiera nauki u mistrza, jest nadzieja, że udoskonali
swój warsztat. A Pani uwaga i dla mnie jest cenna, ponieważ mi dużo więcej
brakuje. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.10.2010 14:18

autorem zdjęcia nr 2 gdzie obcięto głowę zotemu posągowi jest Rafał Dąbrowski
Pozdrawiam Zofia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Zofio, pięknie dziękuję za wpis, cieszę się, że osoba tak Skrupulatna nie dopatrzyła się uchybień w tekście :)
Co do zdjęć... pewno miała Pani na myśli zdjęcie nr 1, wykonane we wnętrzu studia.
Też wolałabym objąć całą postać na 1. planie, ale niestety warunki pomieszczenia wymusiły takie ujęcie. Mea culpa, (bez wątpienia)Profesjonalistko :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 31.10.2010 08:27

świetna relacja. To fakt. ale zdjęcia? np. to nr 2. dlaczego figura na pierwszym planie . pierwsza jest obcięta? Właśnie pierwsza największa w perspektywie owinna być cała i tyle !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Pani Beatko, znajome :) Spodziewałam się w nim spotkać kogoś z naszych DO - niestety.
Za to poznałam kilka bardzo sympatycznych osób i się tym cieszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał. Bardzo interesujący!.
Steniu, dziękuję za relację.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna relacja. Ten tygrys wygląda na dobrze odżywionego, ale czy mu z tym dobrze? 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.