Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9023 miejsce

Piekło prześladowań chrześcijan

Akty nienawiści względem wyznawców chrystusowego Kościoła niestety nie są reliktem przeszłości. W wielu miejscach na kuli ziemskiej wciąż przyznawanie się do wiary chrześcijańskiej jest równoznaczne z bólem i cierpieniem.

Mapa pokazują kraje, gdzie represjonowani są chrześcijanie: kolor czerwony - krwawe prześladowania chrześcijan, pomarańczowy - represje i dyskryminacja w sferze publicznej, żółty - zjawiska dyskryminacji chrześcijan / Fot. infografika własna/PrinzwilhelmErytrea (Afryka) - trzy tysiące chrześcijan trafiło do więzień tylko ze względu na wyznawaną religię. Indie - w stanie Karnataka zniszczono kościół, a w Uttar Pradeś aresztowano pastora protestanckiego pod fałszywym zarzutem wymuszania nawróceń. Pakistan - Arifa Alfred, porwana prze dwoma laty przez muzułmanina i torturami zmuszana przez niego do zmiany wiary na islam, zdołała uwolnić się spod jego kontroli, odzyskując wolność. Nigeria - w sierpniu br. muzułmańscy ekstremiści, prawdopodobnie wspomagani przez wojsko, dokonali mordu na 24 chrześcijanach w stanie Plateau, w środkowej części kraju.

Powyższe przykłady prześladowań chrześcijan, nie miały miejsca na przestrzeni lat, lecz wydarzyły się w przeciągu ostatnich tygodni, co dobitnie pokazuje skalę narastającej nienawiści do katolików czy protestantów w wielu miejscach na kuli ziemskiej. Według szacunkowych danych przekazywanych przez Open Doors, chrześcijańską organizację non-profit, 100 milionów wyznawców Jezusa Chrystusa pada ofiarą prześladowań i dyskryminacji.

Indyjska dziewczynka ranna podczas ataku na miejscowych chrześcijan (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Girl_sufferedwithburnwounds.jpg) / Fot. All India Christian council, CC 3.0Źródeł represji jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest ekstremizm hinduski, który jest najsilniej widoczny we wcześniej wspominanych Indiach. To właśnie w drugim najludniejszym państwie świata dochodzi do największej liczby aktów przemocy, względem chrześcijan. Fala prześladowań w północnych, zachodnich i środkowych stanach kraju rozpoczęła się pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia. Podpalanie kościołów, zmuszanie do zmiany wiary, niszczenie egzemplarzy Pisma Świętego, gwałcenie zakonnic, morderstwa na chrześcijańskich kapłanach oraz niszczenie prowadzonych przez nich szkół czy cmentarzy - za te zbrodnie odpowiedzialni są hinduscy nacjonaliści, wspierani przez m.in. Indyjską Partię Ludową. To jedno z największych w kraju ugrupowań. Ich polityczni sojusznicy są sympatykami tzw. ideologii „Hindutva” zakładającej, że każdy mieszkaniec Indii ma być Hindusem, a pozostałe mniejszości religijne mają być przeszkodą do osiągnięcia tego celu.

W wielu indyjskich regionach u władzy utrzymują się hinduscy nacjonaliści, którzy wprowadzili zapisy prawne pozwalające ukarać grzywną lub pozbawić wolności osobę zmieniającą wiarę na chrześcijańską. Pomimo że takie przepisy są niezgodne z konstytucją (według której, wszystkie wyznania w Indiach mają być traktowane równo), to niestety władza centralna nie ma zbyt dużego wpływu na życie lokalnych społeczności.

Dyskryminacja chrześcijan ma miejsce głównie na wsiach i w małych miejscowościach, gdzie oskarżani są o działania misyjne oraz padają ofiarami głęboko zakorzenionych stereotypów. Wyznawcy jezusowego kościoła często nie mają dostępu do publicznych szkół, przez co posiadają niski poziom wykształcenia. Co kilka miesięcy dochodzi również do pogromów chrześcijan - jeden z najtragiczniejszych miał miejsce w stanie Orissa w 2008 r., kiedy śmierć mogło ponieść nawet 500 wyznawców znienawidzonej religii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Grzegorz Wink - natomiast ja uważam, że Pana komentarz jest tendencyjny i jawnie wskazujący na nie zauważanie problemu w prześladowaniach chrześcijan na świecie. Twierdzenie, że "chrześcijaństwo samo jest sobie winne" jest wysoce krzywdzące. Ewangelizacja jest jednym z fundamentów wiary chrześcijańskiej i nikt kto się go podejmuje nie powinien cierpieć z tego powodu. Żadna religia w erze ipodów i ochrony praw człowieka nie powinna być dyskryminowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.09.2011 15:55

Zgadzam sie z panem Grzegorzem, niestety..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten artykuł jest tendencyjny.
Organizacja Hindutva skierowana jest przede wszystkim przeciwko muzułmanom, a chrześcijanie obrywają od niej przy okazji.
W komunistycznych Chinach wszystkie religie przez lata były prześladowane, ale ponieważ całkiem się zniszczyć ich nie udało, to rząd chiński wpadł na pomysł religii legalnych i nie. W tych pierwszych mają być wymienione całe władze na posłusznych funkcjonariuszy z komunistycznych partii, a reszta jest zakazana.
W Korei północnej jedyną dozwoloną wiarą jest wiara w najwyższego przywódcę, więc nie ma co pisać o prześladowaniu właśnie chrześcijan.
Muzułmanie nie prześladują jakoś specjalnie chrześcijan, tylko w ogóle wszystkich nie-muzułmanów.

Poza tym chrześcijaństwo samo jest sobie winne, bo naprawdę nie ma powodu by przedstawiciele kościoła nadal jeździli po świecie i nawracali ludzi. Dość już sprowadzili nieszczęść na świat w ten sposób.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.