Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13349 miejsce

Piekło ptaków w turystycznych rajach

O tym, co czeka wędrowne ptaki w tak atrakcyjnych turystycznie krajach jak Egipt, Cypr czy Malta, będzie można dowiedzieć się w najbliższą środę (12 czerwca) na spotkaniu Warszawskiej Grupy Lokalnej OTOP.

Ofiarami chwytania ptaków pada wiele gatunków, w tym również zagrożonych wyginięciem. / Fot. BirdLife International"Zanim pojedziesz na wakacje, czyli piekło ptaków w rajach turystycznych" to temat prezentacji, jaką przygotowałem na ostatnie przed wakacjami spotkanie Warszawskiej Grupy Lokalnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Prezentacja ma na celu przybliżenie bulwersującego zjawiska, jakim jest uprawiane w basenie Morza Śródziemnego masowe zabijanie i chwytanie ptaków. Problem dotyczy m.in. Malty, Cypru, Egiptu, a także Hiszpanii, Włoch czy Francji.

Poza Europą i północną Afryką podczas spotkania będzie można posłuchać również o procederze chwytania dla celów spożywczych tysięcy niewielkich sokołów - kobczyków amurskich - trwającym w indyjskim stanie Nagaland. Przed właściwą prelekcją chwila zostanie poświęcona również tematowi modernizacji budynków w Warszawie zagrażającym ptakom oraz inwentaryzacji stanowisk najbardziej zagrożonych gatunków, tj. jerzyka, wróbla, kawki i pustułki.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie. Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy zarówno członków Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, jak i niezrzeszonych sympatyków tej grupy zwierząt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Już dawno czytałam o tym, że w krajach tych, szczególnie na Malcie uprawiane jest masowo strzelanie do przelatujących skowronków. Co do ochrony ptaków w mieście to niestety odnoszę wrażenie, że to puste słowa. Co z tego, że administracje osiedli przed docieplaniem budynków rozwieszają budki lęgowe skoro w kilka dni po zawieszeniu tych budek ustawiane są wysokie rusztowania uniemożliwiające ptakom zajmowanie tych budek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.