Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

378 miejsce

"Piękna i Bestia" - baśń o pięknie ukrytym

  • Ewa Żak
  • Data dodania: 2011-12-08 14:41

Spośród wielu książek adresowanych do najmłodszego wiekiem czytelnika, warto wracać do opowieści znanych od dawien dawna, bogatych w piękną treść i ważne przesłanie. Do takich zaś należy pozycja przedstawiająca historię Pięknej i Bestii.

Okładka książki / Fot. www.ameet.plSą książki, które nigdy się nie starzeją. Świat się zmienia, ludzie przychodzą, odchodzą, czas - jak się zdaje - płynie coraz szybciej, a one nie przemijają. Spośród wielu książek adresowanych do najmłodszego wiekiem czytelnika, bezsprzecznie warto wracać do takich właśnie opowieści - znanych od dawien dawna, bogatych w piękną treść i ważne przesłanie. Szansę na to daje choćby niedawno wydana książka przedstawiająca romantyczną historię Pięknej i Bestii.

Opublikowana przez Wydawnictwo AMEET baśń wchodzi w skład książeczek z serii "Czytaj i słuchaj", opartych na znanych i lubianych przez dzieci filmach Disneya. Niniejsza propozycja dla malucha ma sporo delicji - a te przecież dzieciaki uwielbiają. Miłym dla oka akcentem są przyciągające ilustracje. Ponadto do książeczki dołączona została płyta CD z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu oraz piosenkami, które z pewnością zatrzymają uwagę dziecka na prezentowanej opowieści. Jednak to, co w "Pięknej i Bestii" jest najciekawsze, to przedstawiona historia, która porusza serce, budzi refleksję i zachęca do sięgnięcia głębiej niż ludzkie oko... Tę zaś wszyscy doskonale znamy, jednakże słuchania tak urokliwych opowieści nigdy nie za wiele...

Oto w pięknym zamku żył młody książę. Pewnej nocy do jego drzwi zapukała żebraczka, która w zamian za schronienie pragnęła zaoferować mu różę. Nieczuły na los staruszki książę wyrzucił ją za drzwi. Wówczas żebraczka zmieniła się w piękną czarodziejkę, zaś księcia za karę przemieniła w bestię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ile wśród nas jest pięknych, a ile bestii? To piękna i mądra bajka, zgrabnie z powabem zrecenzowana :)
Dla autorki 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.