Facebook Google+ Twitter

„Piękna przyjaźń”. O marzeniu każdego miłośnika przyrody

Sphinx budzi ekscytację wielu badaczy. Planeta bliźniaczo podobna do Ziemi powoli odkrywa swe tajemnice przed żądnymi wiedzy. Istnienie innych istot rozumnych nie wydaje się tu już prawdopodobne, ale upór pewnej dziewczyny odmieni wszystko.

Planeta Sphinx, mimo że podobna do Ziemi, w znacznej części pozostaje w stanie dziewiczym.

Dzięki temu jest atrakcyjna dla badaczy, ale i niezwykle niebezpieczna z racji zamieszkujących ją dzikich zwierząt. Rodzice nastolatki Stephanie, również zafascynowani tutejszą przyrodą, starają się uchronić córkę przez związanymi z nią niebezpieczeństwami. Rozumieją jednak, że nie mogą nieustannie pilnować nastolatki, ani zmusić do zaprzyjaźnienia się z rówieśnikami, którzy nie są przez Steph traktowani jako atrakcyjni towarzysze wolnego czasu.

Dziewczyna podejmuje się więc rozwikłania drobnej zagadki, która ma zapełnić jej wolny czas. Inteligentna i tak jak rodzice zafascynowana przyrodą trzynastolatka zaczyna więc poszukiwania stworzenia, które winne jest drobnych szkód na całej planecie. Zastawia prostą pułapkę i cierpliwie czeka. Kiedy okazuje się, że po spotkaniu ze złodziejem, koto podobnym zwierzęciem, w jej świadomości pozostaje coś więcej, niż tylko wspomnienie (Stephanie zaczyna czuć pewną szczególną duchową więź z odkrytym właśnie Treecatem), nic nie jest w stanie powstrzymać jej od szukania kolejnej sposobności do spotkania.

Sprawdzając dane ze Sphinxa, Stephanie zauważa, że nigdy jeszcze nie odnotowano obecności na niej takiego zwierzęcia. Jeśli więc "zwierzę" było zdolne do ukrywania się przez tak długi czas, może to oznaczać, że należy do kolejnej z ras inteligentnych! Dziewczyna zdaje sobie z tego sprawę, więc dopóki nie ma pewności - zachowuje wszystko w tajemnicy.

Potwierdzenie jej przypuszczeń może mieć bowiem katastrofalne skutki: planeta zamieszkała przez inteligentne stworzenia przestanie być atrakcyjna dla inwestorów. Z drugiej jednak strony utrzymywanie w tajemnicy odkrycia nie może trwać długo. Treecaty traktowane jak zwyczajne zwierzęta będą mogły być zabijane. Udowodnienie ich inteligencji okaże się jednak zadaniem trudniejszym, niż pierwotnie przypuszczano. Szybko jednak Stephanie zrozumie, że jest w stanie poświęcić dosłownie wszystko, by ochronić nowego Przyjaciela, jak i stanąć do walki z ludźmi, którzy przyrodę traktują wyłącznie jako narzędzie do zarabiania pieniędzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.