Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2032 miejsce

Piękna w rozmiarze XXL

Każda z nas jest piękna. Każda inaczej. Czujemy się piękne i atrakcyjne, bo jesteśmy wykształcone, inteligentne i bystre. Niestety przemysł związany z modą i reklamą akcentuje tylko jedną stronę kobiecości - piękno fizyczne.

Samba w wykonaniu Joanny Liszowskiej w "Tańcu z gwiazdami" sprawiła, że mocniej zabiło serce nie jednego mężczyzny. / Fot. AKPAPrzestaje liczyć się to, co kobieta ma w głowie i w sercu. Nie liczą się uczucia, wrażliwość, sumienie. Liczy się tylko ciało. "Współczesny świat mody ma negatywny wpływ na osobowość kobiet. Podtrzymuje i wyostrza kreowany przez media ideał dziewczyny jako seksbomby, o smuklej talii i wadze kolibra, o długi nogach, małym biuście i wąskich biodrach"- pisze w artykule pt. "Czy warto zostać modelką?" psycholog i wykładowca KUL, dr Dorota Kornas-Bieli. Szansę na zostanie modelką mają wyłącznie dziewczyny wysokie i zdecydowanie szczupłe, bo na nich najlepiej układają się ubrania.

"Wzorem idealnej modelki jest sztuczna piękność, wykreowana za biurkiem lub kamerą, narzucana przez media, która rzadko jest udziałem normalnych kobiet, gdyż wymaga maltretowania się morderczą dietą, czasochłonną pielęgnacją ciała, drogich zabiegów kosmetycznych" - dodaje psycholog. Wygładzone komputerowo oblicza modelek wywołują kompleksy nie tylko u kobiet mało atrakcyjnych, lecz nawet u tych, które natura obdarzyła wszelkimi atutami urody.
Dorota Wellman, dziennikarka telewizji TVN, swoim poczuciem humoru rozbawia widzów. Kobieta przyznaje, że nie ma kompleksów związanych ze swoją wagą. / Fot. AKPA
Kilka zbędnych kilogramów to nie powód, by ukrywać się pod powłóczystymi szatami. Te dodatkowe kilogramy mogą stać się naszą zaletą: pełny biust, obfite pośladki, piękna gładka skóra... Nie bójmy się eksponować swoich krągłości. Kobiety w rozmiarze XXL też są piękne i atrakcyjne. Ważne by zapamiętać, że nikt inny nie potrafi tak promieniować kobiecością jak pewna swojej wartości kobieta. Najważniejsze jest to, by niczego nie udawać i żyć w zgodzie z samą sobą.

Ponad 55 procent mężczyzn uważa, że „kochanego ciała nigdy za wiele” Piękna kobieta, to kobieta o właściwych proporcjach. Jędrne pośladki, pełne piersi, burza loków. Jednak sam wygląd to za mało. Liczy się pewność siebie, wytrwałość, inteligencja, przebojowość.

Na jednym z forów internetowym czytamy: "Myślę, że wszystko, co dotyczy urody, to sprawa indywidualnego gustu. „Grubsze” dziewczyny nie są wcale brzydkie. A to, że dzisiejsze media i społeczeństwo uważa za ideał kobiety chudą szkapę, po milionie głodówek to spory problem... Ludzie się zmieniają, moda i ideały również, więc może za kilka lat z bilbordów w całej Polsce będą się do nas uśmiechały piękne pulchniutkie panie?"
Joanna Liszowska w przedstawieniu "Fredro dla dorosłych". Chociaż aktorka nie ma figury modelki z wybiegu, śmiało prezentuje swoje ciało w samej bieliźnie. / Fot. AKPA
Przyczyną problemu postrzegania kobiet o krągłych kształtach jako mało atrakcyjnych jest fakt, że kobiety tebardzo często przestają dbać o siebie. Na stronie www. lekka.pl dziewczyna o nicku Ausia stwierdza, że puszyste kobiety są zamknięte w sobie i zakompleksione, a to powoduje, że nie mają ochoty o siebie zadbać. Andrzej z Katowic uważa, że jeżeli kobiety przy kości są ładne i zadbane, potrafią odpowiednio dobrać ubrania do swojej figury, to niejednokrotnie mają większe powodzenie od chudzielców. Do tego jeśli dziewczyna ma poczucie wartości, akceptuje siebie i jest zadowolona z życia, to nie ma siły, żeby faceci za nią nie szaleli.
Wesoła panna, nawet grubsza, działa na mężczyzn jak magnes, bo my mężczyźni wolimy takie o wiele bardziej, niż ascetyczne marudy, które ważą w porywach 40 kg i są wiecznie z siebie niezadowolone. Taka postawa działa na płeć męską alergiczne.

Dziewczyny pamiętajcie: kilka centymetrów za dużo nie jest żadną tragedią. Mężczyźni kochają nas nie tylko za wygląd. Na pierwszym miejscu stawiają cechy charakteru, osobowości. Jeżeli masz kompleksy, zaniżoną samoocenę, to zapamiętaj: najważniejsze w myśleniu o sobie i swojej cielesności jest być dobrą dla siebie.
Grunt to pozostać sobą. Nie można mieć obsesji na punkcie swoich wad. Staraj się zaakceptować siebie taką,
jaką jesteś. Nie ma piękna absolutnego. Jedyne idealne piękno to to, które jest w nas.


A co na ten temat mają do powiedzenia gwiazdy ?

Ania Wiśniewska , wokalistka Ich Troje
Co do tego, że kobiety w rozmiarze XXL mogą być piękne nie mam żadnych wątpliwości. Oczywiście, że mogą być. Powiem więcej: są! W moim przekonaniu kobieta w każdym rozmiarze, jeśli jest zadbana i schludnie ubrana może być interesująca. Nie zapominajmy, że istnieją różne gusta. Mimo tego, iż w mediach promuje się wizerunek kobiety szczupłej, a właściwie chudej można śmiało odbiegać od normy.
I tu znowu pewnie nie odkryję Ameryki, ale dużo prawdy jest w stwierdzeniu, że to wewnętrzne samopoczucie danej osoby determinuje postrzeganie jej przez innych. Emanujmy więc dobrocią, radością i szczerością. To powinno zagwarantować, nie tylko nam, ale także wszystkim wokół nas, dobre samopoczucie.

Sonia Bohosiewicz, aktorka
Na okładkach pism królują szczupłe dziewczyny, na bilbordach szczupłe , w reklamówkach też szczupłe. Nawet kiedy rozwiązuję krzyżówkę to spomiędzy krateczek uśmiecha się do mnie szczupła kobieta. Czy XXL może być atrakcyjne? Zawsze, kiedy sięgam po czekoladę, usilnie wierzę, że tak!

Cezary Żak, aktor
Czy puszyste kobiety też mogą być piękne i atrakcyjne? Hm... Tym, którym się przez dłuższy okres nie udaje zrzucić kilogramów radzę, aby zweryfikowały swoją dietę albo przestały się oszukiwać, bo to najczęstszy przypadek. Wiem, bo sam tak miałem. Jeśli natomiast kobieta chce być puszysta i dobrze jej z tym, to niech nic nie zmienia. Wtedy będzie szczęśliwa.

Ada Fijał, aktorka
Myślę, że kobiety puszyste są naprawdę piękne, zwłaszcza te, którym ich własny rozmiar nie przeszkadza. Ich stan umysłu i akceptacji siebie odbija się w lustrze, a to bardzo ważne, co o sobie myślimy i w jaki sposób
traktujemy własne ciało. Poza tym jedzenie, zwłaszcza słodyczy, podnosi poziom serotoniny we krwi, co gwarantuje nam dobry humor i pozytywną energię, tak często spotykaną u osób w rozmiarze XXL.
Na długie zimowe wieczory polecam więc gorącą czekoladę!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Fajny tekst +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy temat na czasie. Autorka w bardzo ciekawy i "zgrabny" sposób ujęła sedno spawy. Szkoda tylko ze przez niektóre powyższe komentarze przemawia zwykłą zazdrość...
No, ale cóż jesteśmy tylko ludzmi. Artykuł godny uwagi.:) + Plusik

Komentarz został ukrytyrozwiń

a ja tam uważam, że fałdkami, tłuszcyzkiem nabytymi przez byle jakie jedzenie, łakomstwo itp. to w sumie nie ma się czym chwalić. i choć nie uważam anorektycznych kobiet za ideła piekna a raczej za absurdalny dyktat wielkich krawców, z ktorych niemal każdy jest gejem i upodabnia modelki do młodych, androgynicnzych chłopców, to otyłości nie postrzegam za coś czym warto się chwalić i z czego warto czynic cnotę.
Wstyd to nie jest, ale żeby zaraz chwała?

przywołane tu na zdjęciach kobiety, np. Liszowską postrzegam nie jako panią w rozmiarze XL, ale jako kobietę emanującą seksapilem i nie zastnawiam się czy ma to od paru kg więcej czy mnie, nie obchodzi mnie to.
D. Wellam na kolejnym zdjęciu to fajna babka po prostu i nie zastnawiam sie tez jaki rozmiar nosi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ :) Polecam czytelnikom tego tekstu zapoznanie sie z kampanią Dove :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie się nie podoba ta polityczna poprawność, która każe nam powtarzać, że brzydkie jest ładne. Bo tak naprawdę to to właśnie świadczy o obsesji na punkcie wyglądu. Ja ciągle stwierdzam, że pani Liszowska razi mnie eksponowaniem swoich wałków tłuszczu i zwyczajnie uważam ją za nieatrakcyjną. Tylko, że to nie jest wartościujące! Bo to czy kogoś uważam za atrakcyjnego nie ma przecież żadnego znaczenia - chociażby większość swoich kolegów przecież uważam za brzydali ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykulik. Porusza bardzo ważne zagadnienie. I wg mnie wcale nie wygląda na wypracowanie. Na duży plus zasługuje zdobycie wypowiedzi znanych osób do artykułu. Nie każdy ma takie kontakty. Zgadzam się z piomay , że zbyt dużo dzieciaków myśli, że bycie piękną równa się bycie chudym... To jakaś paranoja.Dzisiejszy świat zwariował. A zwłaszcza świat mody, który lansuje chodzące wieszaki! Plus za temat i tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę za mało swojego wkładu. Brzmi jak wypracowanie zadane do domu zrobione na siłe. Plusa stawiam niejako na kredyt. Nie tyle za styl, bo tego troszkę brakuje, ale za poruszenie ważnego tematu. Ważnego bo zbyt duzo dzieciaków myśłi że żeby być pięknym musi być chudym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.01.2008 20:24

Gjon, my man, to było dobre :-) Szczere ,ładne i pobudzające wyobraźnię. Plusik dla Ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W 8 lat po rzuceniu palenia doszłam do wagi... i rozmiaru...No i dobrze. Konkretny powód, żeby czasem w szafie zrobić "kipisz" i wreszcie wyrzucić stare (czyt.ciasne) ciuchy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żonka ostatnio stała się krąglejsza i bardziej miękka w dotyku, co podziałało na mnie szczególnie pobudzająco. Uwielbiam jej nowe kształty, sam zacząłem się oglądać za kobietami o tych wyraźnych i szalenie zmysłowych. Ona sama trochę psioczy na te dodatkowe rozkoszne i pełne tajemnic "nadwyżki", ale pod dotykiem moich gorących, pełnych pożądania oraz miłości słów i dłoni znów widzę, jak uśmiechając się odchyla głowę, by zamknąć po chwili oczy i przytulić się mocniej.
Nienawidzę "martwej natury" z photoshopa poprawianej botoksem i nożami - to takie niesycące i ułudne jak hamburger, który ciepły nawet smakuje, lecz po kwadransie mam w gębie straszny gnój. Zresztą patrząc na rynek np. filmów erotycznych, widać dosyć wyraźnie, że jest zdecydowanie większe "ciśnienie" na filmy z reala i amatorkę, niż sztuczny hollywoodzki teatr nagości (nie ma to jak dobry argument ! ;) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.