Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12886 miejsce

Piękne katharsis - "Zabawa w miłość" Margaux Fragoso

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-16 12:43

"Zabawa w miłość" to prawdziwa historia. Jest to relacja Fragoso z jej "związku" ze starszym o ponad czterdzieści lat mężczyzną, który zaczął się gdy autorka-protagonistka była jeszcze małą dziewczynką. I choć zdawała sobie sprawę, że jest ofiarą molestowania, czuła niesamowity, niemal miłosny związek z Peterem.

okładka / Fot. Prószyński i S-kaTym, co wyróżnia książkę Fragoso jest niejednoznaczna ocena oprawcy/kochanka, i przede wszystkim doskonały warsztat. Autorka niedawno obroniła doktorat z twórczego pisania (Creative Writing) i sama uczy młodych twórców pisarskiego rzemiosła.

"Mimo drastycznego tematu ta lektura fascynuje i podnosi na duchu. To opowieść dziewczyny, której całe życie upłynęło wśród patologii. Chora psychicznie matka, skory do bicia ojciec, a do tego wieloletnie molestowanie przez pedofila. Ale przerwała ten krąg przemocy i zaczęła normalne życie. Ta książka była dla niej rodzajem terapii - trzymam kciuki za sukces."
Wojciech Orliński
„Gazeta Wyborcza”

"Margaux Fragoso robi coś niewyobrażalnego: humanizuje pedofila. Robiąc to, czyni jego zbrodnie jeszcze bardziej przerażającymi. Obraz tej relacji jest szokujący i odkrywczy. Jako opowieść ofiary jest poruszający, jako dzieło literackie - genialny."
Alice Sebold
autorka "Nostalgii anioła"

"Fragoso dowodzi swego kunsztu narracyjnego, łącząc dwa przeciwstawne punkty widzenia, swój własny i Currana - oba równie przekonujące i autentyczne. Nie znajdziemy tu żalu nad sobą, nienawiści, i osądzania, przez co Curran jawi się oczom czytelników jako obiekt dziewczęcej miłości i fascynacji, a zarazem wyrachowany pedofil, który podsyca łączącą ich zależność i próbuje odciąć dziewczynkę od wszystkich, którzy mogą pokrzyżować mu plany... "
"The New York Times Review"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesująca recenzja. Szkoda że nie ma tutaj kulis tej patologicznej miłości. Bo przecież tylko kiedy jesteśmy bardzo, bardzo osamotnieni...takie coś jest możliwe! I jeszcze jedno: - nigdy nie dopuśćmy do tego, ażeby nasza "miłość" była czyjąś zabawą!! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.