Facebook Google+ Twitter

Piękne kobiety potrafią zwodzić. Złośliwe linki zalewają Facebooka

Profile i strony na Facebooku zalewa fala złośliwych linków, które rozprzestrzeniają się w szybkim tempie. W ostatnim czasie ofiarą tego typu odnośników padła między innymi strona poświęcona reprezentacji Polski w piłce nożnej i jej wyczynom w RPA.

 / Fot. materiały prasoweRobak działa w prosty sposób. Użytkownik, który kliknie w zarażony link nęcący najczęściej treścią erotyczną, umieszcza go bezwiednie na swojej tablicy na Facebooku. Następnie ciekawscy znajomi czynią to samo, w ten sposób link się rozprzestrzenia.

Ataki tego typu nazywają się fachowo Cross Site Request Forgery i nie są nowością. Informowała o nich już w 2009 r. firma AVG. Często wabikiem przyciągającym użytkownika nie jest treść erotyczna, ale sfałszowana reklama popularnej aplikacji, np. Farmville.

Drugi typ zagrożenia to złośliwe aplikacje. Dostajemy wówczas link wysłany przez hakera, który podszył się pod naszego znajomego. Po wejściu na proponowaną stronę następuje próba wyłudzenia naszego hasła i loginu do serwisu. W ten sposób opanowane zostaje kolejne konto. W tym przypadku sposobem uniknięcia niespodzianek jest przejrzenie listy aplikacji, którym wyraziliśmy zgodę na korzystanie z naszego konta. Konieczna jest też zmiana hasła do logowania na Facebooku.

Najpewniejszą metodą jest ostrożność i nie klikanie w atrakcyjne z pozoru odnośniki. Jest to jednak o tyle trudne, że byłoby niezgodne z ideą korzystania z opcji "dodaj link" w serwisie Facebook.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Rafale, Czy zwodzą piękne kobiety, czy ktoś posługuje się pięknymi kobietami, żeby zwodzić? :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypisałam sie z tego szaleństwa i jak widac - mam coraz wiecej powodów do satysfakcji :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.