Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15772 miejsce

Piękne miejsce - baza w Nasicznem

Bieszczady znane są ze swojego piękna. Chcę wam drodzy czytelnicy przedstawić w wielkim skrócie fantastyczne miejsce - Harcerską Bazę Obozową w Nasicznem.

Kładką na bazę / Fot. Łukasz LibrontUsiadł druh harcmistrz w drewnianej wartowni. Patrzy jak płynie potok Nasiczański. Rozmyśla o bieszczadzkiej krainie i pije kawę z wielkiego kubka. Kładką idzie Budrys – pies z sąsiedniego gospodarstwa. Przynajmniej druh Artur nie będzie samotny.

Las szumi wesoło. Jeszcze nie dawno zalegał tu śnieg. Teraz już trawy falują na wietrze. Wiosna ubrała drzewa w zielone sukienki, a wysoko na niebie szybują jastrzębie. Wielkimi krokami zbliża się czerwiec i wakacie. Baza będzie tętnić życiem.

Na Harcerskiej Bazie Obozowej w Nasicznem pojawią się harcerze. Rozbiją zielone namioty i wybudują drewniane bramy. Wieczorem rozpalą ogniska, przy których skautowa brać będzie słuchać pięknych gawęd - oraz harcerskich pieśni. Przy świętym dla nich ogniu, podczas kuźnicy Ogniska blask... / Fot. Łukasz Librontbędą rozmyślać o wędrowaniu przez życie. Ci którzy zasłużyli - złożą Przyrzeczenie Harcerskie…
Baza w Nasicznem położona jest między połoninami Wetlińską, a Caryńską.

W bezpośrednim sąsiedztwie bazy przepływa Potok Nasiczański, znany z niesamowitych, pięknych wodospadów. Bieszczadzka kraina otoczyła tą leśną harcówkę pięknymi lasami. Od Harcerska brać / Fot. Łukasz Librontwielu lat goszczę w różnych podobnych miejscach, ale w żadnym z nich nie czułem się tak wspaniale jak tu.

Warto też wspomnieć, że o żołądki harcerzy i turystów dba tu Dębol – szef kuchni, który razem z Jarkiem przygotowuje posiłki. Jedzenie jest wyśmienite! Takiego jedzenia pozazdrościć mogą dobre restauracje.

Nocą słychać odgłosy dzikich zwierząt. Gwiazdozbiory widać jak by były zawieszone tuż nad drzewami. Nie jeden raz zobaczyć można spadające gwiazdy, więc i życzenia spełniać się będą.

Zapraszam więc do odwiedzin tego fantastycznego miejsca. Druh Artur Pałucki – komendant bazy zawsze gościnny dla wszystkich. A przy harcerskich ogniskach poczujesz magiczną moc Bieszczad i przyjaźni…

Komenda Hufca Gorlice organizuje obóz na HBO w Nasicznem w terminie od 1 do 15 sierpnia chętnych serdecznie zapraszamy! kontakt : http://www.gorlice.zhp.pl/

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (3):

Sortuj komentarze:

Witold Blady
  • Witold Blady
  • 17.05.2011 22:11

Później, gdy ja byłem piękny i młody ;) Gdańsk miał już bazę właśnie w Nasicznem (ja byłem w latach 1986-1989). Ech, to były piękne czasy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy Dwernik dwa kroki od Nasicznego. Zawsze można się wybrać w Bieszczady:)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dawno temu gdy byłem piękny i młody byłem uczestnikiem operacji Bieszczady-40. Gdańsk miał swoją bazę w Dwerniku. Piękne wspomnienia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.