Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7376 miejsce

Pięknie wyglądasz: na pewno urodzisz chłopca. Ciążowe przesądy

Przyszłe mamy dużo muszą się nasłuchać na temat tego, co im wolno, a czego nie. Nie przemęczaj się, zdrowo się odżywiaj, nie pal papierosów, nie pij kawy. To dla kobiety w ciąży oczywiste. Często jednak do tych rad dochodzą ciążowe zabobony...

Wspominałam już o przesądach ślubnych. Nie każdy w nie wierzy, a jednak część z nich zawsze towarzyszy ceremonii ślubnej. Podobnie jest z przesądami ciążowymi, tylko do tych powinniśmy podejść z większym dystansem.

Przyszła mama powinna zapewnić sobie odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny, a te "życzliwe" rady nie zawsze pomagają w tym drugim przypadku. Niektóre dotyczące nieszczęść na pewno zaniepokoją przyszłe mamy. Przesądów takich jest mnóstwo i, podobnie jak w przesądach ślubnych, usłyszymy je głównie z ust naszych babć. Wiele lat temu popularne były głównie na wsiach. Dzisiaj do przesądów ciążowych powinniśmy podchodzić z przymrużeniem oka.

Chłopiec czy dziewczynka?

Najbardziej popularnymi przesądami są te dotyczące płci dziecka. Jeżeli kobieta w ciąży pięknie wygląda, urodzi chłopca. Natomiast jeżeli jej cera zszarzała, będzie dziewczynka. Podobno zabiera mamie urodę. Znam przypadki, kiedy kobieta w ciąży wyglądała kwitnąco, a urodziła dziewczynkę. Pamiętajmy, że płeć dziecka nie ma żadnego wpływu na wygląd mamy. Za nasz wygląd w okresie ciąży odpowiadają hormony.
Ciążowy brzuszek / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Linea_nigra.jpg
Jeżeli ciążowy brzuszek jest spiczasty - będzie chłopiec. Jeżeli okrągły, opadnięty - urodzi się dziewczynka. W to też nie należy wierzyć. Przecież płeć dziecka tak naprawdę potwierdzić może nam badanie USG, choć i tutaj możemy się zaskoczyć.

W ciąży pojawiły się piegi? Na pewno urodzisz córkę. Kolejny zabobon. Piegi są dziedziczne. Szalejące w trakcie ciąży hormony mogą spowodować, że będą one po prostu bardziej widoczne.

Nieszczęścia?

Podobno jeśli mama nosi na szyi korale, łańcuszek czy cokolwiek innego, dziecko urodzi się owinięte pępowiną i może się udusić. Bzdura. Przypadki owinięcia dziecka pępowiną zdarzają się dosyć często i lekarze doskonale sobie z tym radzą. Noszenie apaszki czy przejście pod sznurkiem z bielizną nie ma na to żadnego wpływu.

Kupowanie ciuszków dla maleństwa jest wielką przyjemnością. Nie odmawiajmy jej sobie, myśląc, że przyniesie to nieszczęście. Przecież to kolejny zabobon.

Wygląd, charakter...

Dziecko urodzi się nadmiernie owłosione, jeżeli kobieta w ciąży często ma zgagę. Mogę potwierdzić, że w moim przypadku to się nie sprawdziło.

Farbujesz włosy w ciąży? Twoje dziecko urodzi się rude. To kolejna bzdura. Na farbowanie włosów w ciąży oczywiście trzeba uważać, ale tylko ze względu na siebie i swoje samopoczucie. Farba absolutnie nie ma wpływu na kolor włosów naszego maleństwa. Również wpływu nie ma strzyżenie włosów. Przecież to czy się obetniemy nie spowoduje, że nasze dziecko będzie niemądre. A tak właśnie jest przesąd.

Nasze dziecko będzie leworęczne, jeżeli będziemy się za dużo zamartwiać. Prawo czy leworęczne? Na pewno wpływu na to nie będą mieć nasze troski.

Jeżeli przyszła mama się przestraszy i dotknie, to w tym miejscu dziecko będzie miało znamię. Kolejny mit. Przecież znamiona uwarunkowane są genetycznie.

Ostatnia bzdura na temat wyglądu dziecka - jeżeli mama będzie patrzeć na brzydkich ludzi, jej dziecko również urodzi się brzydkie.

Nie martwcie się też mitem na temat karmienia piersią. Mówi się, że przyszła mama nie powinna  / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1e/Breastfeeding_infant.jpgsię dzielić jedzeniem, bo nie będzie miała pokarmu. Bzdura. Jeżeli regularnie przystawiamy dziecko do piersi, karmimy na zawołanie i dbamy o siebie - pokarmu na pewno nam nie zabraknie.

Przesądów jest mnóstwo i na pewno każda przyszła mama usłyszy przynajmniej jeden z nich. To czy w nie uwierzy czy nie, zależy wyłącznie od niej. Powinna jednak pamiętać, że wygląd naszego dziecka uwarunkowany jest genetycznie, a to jaki będzie miało charakter zależy od tego jak je wychowamy.

Po co się denerwować? A kysz z zabobonami!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.