Facebook Google+ Twitter

Piękno procentuje. Finał Miss World przyniesie 16 mln zł

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-11 10:46

Finał konkursu Miss World 2006 przyniesie Polakom nie tylko doznania estetyczne. Według przewidywań Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, polski budżet zasili z tego tytułu 16 mln zł

Nasz kraj ma niepowtarzalną szansę się wypromować i dzięki temu osiągnąć wymierne korzyści gospodarcze – uważa Bogdan Wyżnikiewicz, wiceprezes IBnGR. Instytucja ta opracowała specjalny raport na temat korzyści wynikających z organizacji konkursu w naszym kraju. Jak wynika z zestawienia, bezpośrednie wpływy do budżetu wyniosą 16 mln zł. – W ciągu kolejnych pięciu lat czeka nas wrost zatrudnienia aż o 20 tys. osób.

Ale to nie koniec korzyści. Polska Organizacja Turystyczna wskazuje, że do Polski, po finale Miss World 2006 przyjedzie o 4 mln cudzoziemców więcej. – Podczas trwającej kilka godzin transmisji z finału, będziemy się starali w jak najkorzystniejszym świetle pokazać najładniejsze zakątki Polski. Chcemy w ten sposób zachęcić zagranicznych turystów do częstszego odwiedzania naszego kraju – powiedział Stanisław Wojtera, wiceprezes POT.

Finał Miss World 2006 odbędzie się w warszawskiej Sali Kongresowej 30 września. 120 finalistek przyjedzie jednak do Polski juz na początku września. Zwiedzą one kilkanaście miast i miasteczek. Sceny z podróży będą pokazane w czasie gali finałowej.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.