Facebook Google+ Twitter

Piękno zdrowej, naturalnej sylwetki

  • Źródło: ngo.pl
  • Data dodania: 2006-08-29 15:24

Ludzie powinni brać przykład z natury, obserwując zwierzęta i przyrodę. Dotyczy to wdzięku, wyglądu, zalotów i naturalnego piękna.

mwmedia Każde działanie człowieka, zwłaszcza dotyczące jego zdrowia, powinno być głęboko rozważone i zaplanowane. Dotyczy to także wyboru sposobu zdrowego życia poprzez ruch, sport, odżywianie. Tymczasem i tutaj wtargnęła moda na...

Sylwetka a la Schwarzenegger

Przez lata w naszym kraju wyśmiewano i wytykano palcami ludzi uprawiających kulturystykę, ćwiczenia siłowe. Pseudointelektualiści nie żałowali epitetów: mięśniak, paker itp. Hołdowano statecznemu obrazowi mężczyzny w wieku ok. 35-40 lat z brzuszkiem i nadwagą. W tym czasie pionierzy takiej rekreacji byli prawdziwymi fanami odżegnującymi się od sterydów i “zrobienia sylwetki” w 3 miesiące. Ćwicząc latami dopracowali się pięknych, zdrowych figur i sprawności ruchowej, ponieważ uprawiali także inne dziedziny sportu.

Dzisiaj nikt nie “psioczy” na siłownie i healtcluby, tyle tylko, że motywacja mocno się zmieniła, a i ze zdrowiem często nic wspólnego to nie ma. Młodzież, krótko ostrzyżona, ze złotym łańcuchem na szyi, przychodzi do siłowni z torbą pełną odżywek i sterydów. Na nic mądre rady instruktorów, których zazwyczaj brak. Odmóżdżone indywidua chcą mieć półmetrowy biceps i bary Atlasa w ciągu 6 miesięcy. Widzimy więc sztywnych “pakerów” z ciałami pełnymi sterydowych pryszczy, idących ulicą z szeroko rozstawionymi rękoma, często używających niewybrednego słownictwa. Ich wątroby, nadnercza, układ hormonalny - to strzępy zdrowego organizmu. Ale moda jest modą, a przecież taki wygląd nie jest człowiekowi potrzebny ani piękny.

Antyczne wzorce (“Dyskobol” Myrona) zginęły. Biznes i tu wziął górę nad ideą (błędne i złe propagowanie ćwiczeń siłowych). Komuż chciałoby się systematycznie ćwiczyć przez naście lat? Przecież nie o zdrowie tu chodzi, a o wygląd. Przy silnym organizmie po paru latach zostanie po tych ludziach nie tylko wspomnienie, ale chore nerki, nadwyrężone stawy, impotencja itp.

Dziewczyna jak Grace Jones

Wśród kobiet można zauważyć różne opcje. Nade wszystko denerwuje “schłopaczenie” manifestujące się krótkimi fryzurami, ubiorami podkreślającymi agresję i fałszywą emancypację. Zatracają więc młode kobiety wdzięk, ubierając się w ordynarne, ciężkie buty, klnąc, paląc i pijąc na równi z mężczyznami, którzy teraz z kolei niewieścieją.

Istnieje grupa wykształconych i zamożnych kobiet popadająca w obłęd na tle szczupłej sylwetki. Wiadomo nie od dzisiaj, że szczupli żyją dłużej i zdrowiej. Jednak głodzenie się doprowadza często do anoreksji lub zaburzeń metabolizmu, miesiączkowania i ogólnej depresji, mimo osiągniętych założeń. Czyż Wenus z Milo to niewłaściwy ideał? Dodać tylko trochę rzeźby na brzuchu, a piękno i czar zostaną zachowane.

Trzeba więc głosem zdecydowanym i rzeczowym apelować o zachowanie zdrowej i pięknej sylwetki, która jest wolna od nadwagi i tłuszczu, ale kobieca i ciepła. Długie włosy, klasyczny ubiór i wdzięk - to jedyna właściwa droga. 180-centymetrowa modelka płaska jak deska, z rozmiarem stopy 43, to żaden ideał wyglądu i kobiecości. Sztuczne kołysanie się na nogach i idiotyczny krok na podium to esencja sztuczności i pozerstwa. Czy piękna antylopa, gazela, pantera odchudza się ponad miarę i wykonuje jakieś wariackie podskoki i pląsy? Nie - jest naturalna i piękna, a ludzie powinni brać przykład z natury, obserwując zwierzęta i przyrodę. Dotyczy to wdzięku, wyglądu, zalotów i naturalnego piękna.

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.