Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18425 miejsce

Piękny gest Ani Karczmarczyk i Jacka Jeschke. Oddali nagrodę...

Najgłośniejsza i najbardziej dramatyczna walka minionych miesięcy trwa nadal. Walka z czasem, o życie kilkuletniego Emila Koryczana. Niejeden dorosły mógłby Emilowi pozazdrościć woli walki o lepsze jutro.

Emil ma cztery lata, a o każdą chwile walczy praktycznie od pierwszych tygodni. U chłopca zdiagnozowano wrodzoną wadę serca pod postacią tetralogii Fallota z zarośnięciem zastawki tętnicy płucnej oraz połączeniami systemowo – płucnymi i skrajną hipolazję tętnic płucnych. Pierwszy raz jego życie zagrożone było w wieku trzech miesięcy. Miesiąc później dostał zapaści, przeżył śmierć kliniczną. Podczas każdej wizyty u lekarza, rodzice niezmiennie słyszą jedno – że ich syn ma 50% szans na przeżycie…

Serce, dla którego nie widziano ratunku, otrzymało termin operacji. Już 20 czerwca rozpocznie się pierwszy etap zagranicznego leczenia chłopca. Choć do zebrania pełnej kwoty brakuje jeszcze prawie 2 mln 500 tys. wszyscy wierzą, że się uda zebrać potrzebne fundusze do reszty. Zakończenie zbiórki na rzecz leczenia Emilka zaplanowane jest na 15 czerwca 2016.

Historia choroby chłopca jest często poruszana w mediach, walkę wspierają licznie artyści i osoby publiczne. Do walki o Emilkowe serduszko w wielkim stylu dołączyli aktorka Anna Karczmarczyk i tancerz Jacek Jeschke. Dwa tygodnie temu wygrali piątą edycję polsatowskiego show „Taniec z gwiazdami“. Zdecydowali wspólnie, że zdobytą w programie Kryształową Kulę przeznaczą na specjalnie zorganizowaną licytację, z której cały zysk przekazany zostanie na rzecz Emilka Koryczana.
Aktorka, znana z serialu
„-Chcielibyśmy żeby właśnie ta nagroda przyczyniła się do uratowania serduszka Emila Koryczana. Poznaliśmy jego historię w trakcie trwania programu i bardzo nas poruszyła. Mam nadzieje, że również przemówi ona do Państwa serc. Marzymy o tym, by symbol naszego zwycięstwa przyczynił się do wygranej tego wspaniałego chłopca. Przekazujemy na aukcję Kryształową Kulę mającą dla nas ogromną, sentymentalną wartość, a tego Wielkiego człowieka, który otworzy swoje serce i wspomoże aukcję serdecznie ZAPRASZAMY NA WSPÓLNĄ KOLACJĘ“ – mówią Karczmarczyk i Jeschke.

Licytacja Kryształowej Kuli trwa do 27 maja na Emilkowym bazarku, a więcej można na ten temat przeczytać między innymi na Siepomaga.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.