Facebook Google+ Twitter

PIĘKNY UŚMIECH PODCZAS 5 SOPOCKICH TARGÓW SENIORA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-22 13:35

To były udany weekend, pełen atrakcji i wrażeń – podkreślają seniorzy, którzy uczestniczyli w 5 edycji Sopockich Targów Seniora.

Podczas dwudniowej imprezy goście odwiedzający Targi mieli do wyboru bogatą i różnorodną ofertę produktów i usług przygotowanych z myślą o seniorach. Prezentowane oferty służyły poprawie jakości życia seniorów, podtrzymaniu ich samodzielności, wparciu i aktywizacji. Dla seniorów wymagających wsparcia i opieki: sprzęty rehabilitacyjne, produkty zdrowotne, środki pielęgnacyjne oraz oferty opieki nad osobami starszymi. Dla osób aktywnych: wycieczki, zajęcia edukacyjne, sportowe, artystyczne, propozycje umożliwiające rozwój pasji i zainteresowań.
Seniorzy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat weekendowego wydarzenia – bardzo miła atmosfera, można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, wykonać bezpłatne badania – chwaliła pani Krystyna – Jestem bardzo zadowolony, ponieważ dentysta rozwiał moje wątpliwości, nie jest tak źle – cieszył się pan Tadeusz – Młodzi ludzie, którzy to wszystko dla nas zorganizowali są tacy uprzejmi i pomocni, aż serce się raduje – mówiła pani Anna.
Ogromnym zainteresowaniem wśród gości odwiedzjących Targi cieszyły się badania profilaktyczne, zarówno te podstawowe, jak i specjalistyczne, m.in. badanie gęstości kości, mammografia, badanie wzroku, słuchu czy przeglądy dentystyczne. Seniorzy mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów prowadzonych przez lekarzy a także skorzystania z konsultacji zdrowotnych oraz porad, min. prawnych, psychologa czy finansowych. W sobotę Targi odwiedziły finalistki pierwszego ogólnopolskiego konkursu Miss po 50ce, które przekonywały, że warto być aktywnym, dbać o siebie, rozwijać się i żyć z pasją niezależnie od wieku.
Seniorzy chętnie uczestniczyli w warsztatach tanecznych, gimnastycznych oraz plastycznych. Wiele radości dostarczyły również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Spośród uwiecznionych na zdjęciach uśmiechów Seniorów wybrano ten najpiękniejszy, którego właściciel otrzymał voucher na zabieg implantologiczny od firmy VIVADENTAL.
- Współcześni seniorzy są coraz bardziej świadomi, jak ważna w dobrym przeżywaniu starości jest aktywność w różnych dziedzinach życia, zarówno ta fizyczna, intelektualna jak i społeczna, czyli podtrzymywanie kontaktów społecznych – mówi Anna Jarosz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, pomysłodawca Targów. Chcą się rozwijać, uczyć, dbają o zdrowie i szukają ciekawych pomysłów na spędzanie czasu. Świadczą o tym m.in. oferty uhonorowane przez seniorów podczas targów tytułem „Przyjazny Seniorom”: badanie gęstości kości wykonywane przez firmę Synexus, warsztaty obsługi tabletu prowadzone przez Fundację Fly, program poprawy stanu zdrowia Domu Seniora „Pogodne Słoneczko” oraz wycieczka Liguria-Lazurowe Wybrzeże oferowana przez Biuro Podróży Frater.
- Jesienny weekend przyniósł Seniorom wiedzę na temat nowych rozwiązań w medycynie i rehabilitacji, zdrowego żywienia, obsługi komputera, a także dzięki zaangażowaniu wystawców i artystów dał niezliczoną ilość powodów do uśmiechu – dodaje Marek Wojda, Prezes Fundacji „Niezależni’, współorganizator Targów.
„Piękny uśmiech w każdym wieku” – to hasło 5 edycji Sopockich Targów Seniora i przesłanie dla nas wszystkich – obecnych i przyszłych seniorów. Pogoda ducha, uśmiech i radość z codziennych małych rzeczy, mogą pomóc oswoić się ze starością i czerpać z jesieni życia to co najpiękniejsze.

(Agnieszka )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.