Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4818 miejsce

Piękny zapach dla zdrowia domowników

Przykre i trudno usuwalne zapachy w mieszkaniu stają się powodem nie tylko mało przyjemnej atmosfery, ale dodatkowo mogą niekorzystnie wpływać na wzajemne relacje oraz zdrowie domowników.

Sam dym tytoniowy składa się z prawie 4 tysięcy związków chemicznych, z czego ponad 40 wykazuje właściwości rakotwórcze. Na wpływ tych substancji narażony jest nie tylko palacz tytoniu, ale wszystkie inne osoby przebywające w jego towarzystwie.

Dziennie wykonujemy 22 tys. oddechów, wdychając do organizmu nawet 20 tys. litrów powietrza. Przebywając w pomieszczeniach, w których palono tytoń, do organizmu razem z powietrzem dostają się niebezpieczne tlenki węgla, alkaloidy roślinne, smoła, węglowodory aromatyczne, fenol, krezol, związki heterocykliczne i nitrozowe, metale ciężkie, chlorek winylu, cyjanowodór, akroleina, aldehydy oraz tlenki azotu.

Mimo że nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z większymi drobinami, obecnymi we wdychanym powietrzu, drobniejsze składniki kurzu oraz związki chemiczne pochodzące z dymu tytoniowego trafiają do płuc, bez szans na ich usunięcie. Stamtąd przedostają się do krwioobiegu lub pozostają w pęcherzykach płucnych, stając się w ten sposób przyczyną zachorowalności na: raka płuc, astmę czy odmę płucną. Dlatego, aby cieszyć się zdrowym mieszkaniem, powinno ono być przede wszystkim czyste i dobrze przewietrzone. Warto dokładnie dbać o porządki, sprzątając minimum raz w tygodniu – wykorzystując do tego dobre, sprawdzone preparaty. Przy ich wyborze zwracajmy jednak uwagę na oznakowania znajdujące się na opakowaniach, które sugerują działanie nie tylko ochronne (przed zarysowaniami, plamami itp.), ale przede wszystkim przeciw osadzaniu się kurzu.

Zdrowe powietrze to czyste powietrze – wolne od drażniących substancji unoszących się w domu, które pochodzą z kuchennych odpadków, wilgotnych łazienek, ale również z ciał domowników i zwierząt. Aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami, można zastosować kilka domowych sposobów, np. gotowanie zmielonego cynamonu, ziół i przypraw (jak mięta, pieprz, goździki czy majeranek). Należy jednak pamiętać, że to sposób na MASKOWANIE, a nie POCHŁANIANIE nieprzyjemnych zapachów, które nadal dostają się do naszych płuc.

Zdecydowanie bardziej skutecznym działaniem jest korzystanie z ogólnodostępnych odświeżaczy powietrza, choć i tu warto dokładnie zapoznać się z ich składem, by sprawdzić czy wybrany produkt nie tylko przyjemnie pachnie, ale również oczyszcza powietrze. Realizację tego celu gwarantuje nowoczesna formuła 3in1 Air Care wykorzystywana w niektórych tego typu produktach. Jej potrójne działanie: neutralizujące nieprzyjemne zapachy, odświeżające oraz nawilżające powietrze, to gwarancja, że w naszym mieszkaniu na dobre zagości uczucie higienicznej czystości i świeżości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.