Facebook Google+ Twitter

Pielęgniarka pomaga jak Anna Dymna

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-11-06 10:25

Legnicka pielęgniarka, Grażyna Majewska-Kaźmierczak, została nominowana za działalność charytatywną do prestiżowego tytułu Lider Roku w ogólnopolskim konkursie "Sukces Roku 2007"

 / Fot. Piotr KrzyżanowskiKonkurs zostanie rozstrzygnięty w środę. Pani Grażyna znalazła się w trójce finalistów, obok Anny Dymnej oraz fundacji "Przyjaciółka".
- W takim towarzystwie miło będzie nawet przegrać - uśmiecha się Grażyna Majewska-Kaźmierczak. - Strasznie się cieszę i przeżywam tę nominację. Z drugiej strony czuję zakłopotanie. Robię tylko to, co kocham, to przecież nic nadzwyczajnego - dodaje skromnie.
Dzięki pani Grażynie w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy powstał oddział medycyny paliatywnej, który pełni rolę hospicjum. Jest świetnie wyposażony, w niczym nie przypomina szpitalnych sal, lecz raczej sympatyczne mieszkanie.
Pacjenci i ich rodziny mogą liczyć na fachową pomoc nie tylko w szpitalu. Pani Grażyna odwiedza chorych w ich domach. Czasem tylko po to, żeby napić się z nimi kawy. Bywa, że nawet w środku nocy, jeżeli trzeba ukoić skołatane chorobą nerwy.
- Pani Grażyna jest człowiekiem wielkiego formatu - mówi Piotr Pociejkin, przewodniczący Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w legnickim szpitalu. - Nigdy nie przelicza swojej pracy na pieniądze. Ona po prostu jest przy pacjentach zawsze, kiedy tego potrzebują.
- Do domu się nie śpieszę, dzieci już wychowałam. I to aż pięcioro! - śmieje się pielęgniarka.
- Ona jest jest bardzo energiczna, ma mnóstwo pomysłów, wyrzuca słowa z prędkością karabinu maszynowego i właśnie takim sposobem bycia zachęca innych do działania - mówi Marlena Mokrzanowska, rzeczniczka legnickiego szpitala.
Konkurs na Lidera Roku jest organizowany po raz piąty. Rok temu w kategorii Lider Roku wygrała fundacja TVN "Nie jesteś sam" oraz fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Edyta Golisz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielki plus dla pani Grażyny Majewskiej-Kaźmierczak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.