Facebook Google+ Twitter

Pielęgniarki po rozmowach: Czujemy się oszukane

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-22 12:15

Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych zapowiada zaostrzenie protestu jeśli do środy Ministerstwo Zdrowia nie zaproponuje rozwiązania problemów tego środowiska. Pielęgniarki czują się w tej sprawie oszukane - dodała Dorota Gardias, przedstawicielka strajkujących pielęgniarek.

W siedzibie resortu zakończyły się rozmowy przedstawicieli Związku z panią minister Ewą Kopacz. Stronę związkową reprezentowały Dorota Gardias, szefowa Związku, i jej zastępczyni, Longina Kaczmarska.

Przedstawicielki protestujących rozmawiały prawie godzinę z minister zdrowia. Szefowa Związku Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias po zakończonym spotkaniu powiedziała, że od dwóch tygodni siostry protestują i głodują na Podbeskidziu. Dyrektorzy szpitali odpowiadają, że nie mają pieniędzy na podwyżki. Również nie są prowadzone w tej sprawie rozmowy.

Gardias zarzuciła ministerstwu brak kontroli nad pieniędzmi z NFZ. Według jej opinii jest to jedną z przyczyn braku odpowiednich wynagrodzeń. Dodała, że liczy na współpracę minister zdrowia w tej sprawie.

Jeżeli problem protestujących na Podbeskidziu nie zostanie rozwiązany to w środę zbierze się Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych i zdecyduje o zaostrzeniu protestu.


Pielęgniarki: Ministerstwo Zdrowia jest bierne wobec nas

- Nie ma wzrostu wynagrodzeń. Pielęgniarek ubywa, średnia ich wieku jest coraz wyższa, a resort zdrowia nie robi nic, by zachęcić młode osoby do kształcenia w tym kierunku - powiedziała Longina Kaczmarska.

Zdaniem pielęgniarek protest to jedyna forma, jaka może przynieść pożądany skutek. - Determinacja środowiska jest bardzo duża. Rozmowy nic nie wniosły. Akcje protestacyjne mogą coś zmienić - dodaje Kaczmarska.

Pielęgniarki przekazały minister zdrowia list otwarty i rozpoczęły rozmowy w poniedziałek rano. W kilku szpitalach południowej Polski trwa strajk sióstr. W Bielsku-Białej strajkują pielęgniarki i położne w szpitalach Wojewódzkim i Ogólnym. Strajk trwa także w Żywcu i Międzybrodziu.

Natomiast pielęgniarki ze szpitala specjalistycznego w Bystrej zgodziły się w piątek na jednorazową wypłatę 2 tys. złotych dla każdej i zakończyły strajk. Do rozmów z dyrekcją chcą wrócić jesienią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.