Facebook Google+ Twitter

Pielęgniarki ze szpitala w Żywcu odeszły od łóżek pacjentów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 13:16

Około 200 pielęgniarek, które uczestniczą w strajku zgromadziły się w szpitalnej świetlicy. Zapewniają, że co pół godziny zaglądają na swoje oddziały i w razie potrzeby są gotowe do niesienia pomocy. Nie zamierzają jednak zrezygnować ze swoich żądań, czyli podwyżki pensji o 10 procent.

Dyrektor szpitala Antoni Juraszek tłumaczy, że nie może spełnić żądań pielęgniarek. W zamian proponuje 5 procent podwyżki pensji i o 5 procent premii. Dyrektor poinformował także, że złożył zawiadomienie do prokuratury. Jego zdaniem protest jest niezgodny z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, ponieważ pielęgniarki opuściły swoje miejsca pracy, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów.

Na razie w szpitalu wszystkie oddziały, oprócz oddziału wewnętrznego pracują normalnie. Na wniosek lekarzy dyrektor wstrzymał przyjmowanie pacjentów na ten oddział i zdecydował o kierowaniu ich do szpitali w Bielsku Białej i Suchej Beskidzkiej. Jeśli sytuacja w ciągu najbliższych dni nie ulegnie zmianie, w poniedziałek pielęgniarki będą protestować przed starostwem powiatowym w Żywcu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

kicia
  • kicia
  • 03.11.2010 14:36

szok mojej babci tak robią

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.