Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28309 miejsce

Pielęgniarstwo onkologiczne - specjalizacja w PWSZ w Sanoku

Od listopada 2007 r. w sanockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej pielęgniarki będą przygotowywać się do opieki nad pacjentami cierpiącymi na choroby nowotworowe.

Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie zatwierdził do realizacji przez PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku program szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie „Pielęgniarstwa Onkologicznego”.

/Archiwum PWSZ w Sanoku/Pracownicy Instytutu Pielęgniarstwa sanockiego kolegium opracowali taki program, ponieważ jest zapotrzebowanie na profesjonalnie przygotowaną kadrę pielęgniarską, którą będzie się opiekować pacjentami z chorobami nowotworowymi. Szkolenia dla pielęgniarek mają być przeprowadzane w systemie dziennym i wieczorowym. Nauka potrwa dwa lata.

Uczestnikiem kursu może być osoba z wykształceniem (nie tylko „wyższym”) w zakresie pielęgniarstwa, która ma prawo wykonywania zawodu, legitymuje się co najmniej dwuletnim stażem pracy zgodnej z kierunkiem specjalizacji lub w dziedzinie pokrewnej oraz została zakwalifikowana do odbywania specjalizacji przez komisję kwalifikacyjną.

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w salach wykładowych i ćwiczeniowych Instytutu Pielęgniarstwa PWSZ w Sanoku przy ul. Mickiewicza 21. Natomiast program zajęć stażowych będzie realizowany głównie w Szpitalu Specjalistycznym Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie.

„Pielęgniarstwo Onkologiczne” stanowi jedną z priorytetowych dziedzin specjalizacji dla pielęgniarek i położnych dofinansowywanych z budżetu państwa w latach 2007-2008.

- Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie stawia bardzo wysokie wymagania wpływającym do niego wnioskom - mówi dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa Elżbieta Cipora.

Szczegółowe informacje http://www.pwsz.wsanok.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.