Facebook Google+ Twitter

Pielgrzymi z Czarnego dziękują za łaskę Pierwszej Komunii Świętej

Dziękczynna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z Czarnego i Międzyborza do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu była ukoronowaniem obrzędu przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w parafii Czarne.

Droga Krzyżowa dzieci pierwszokomunijnych z parafii Czarne / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoDzieci pierwszokomunijne w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoDługie i niezwykle podniosłe przygotowania dzieci z parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z Czarnego zakończyły się przyjęciem Pana Jezusa, a ukoronowaniem Białego Tygodnia był sobotni wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Rodzice i dzieci chcieli w ten sposób podziękować za łaskę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Na pielgrzymkę zostali zaproszeni również babcie i dziadkowie, w których intencji została odprawiona Msza Święta.

Niezwykle religijne przeżycie i wspólna modlitwa spaja na stałe więzi rodzinne, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. To właśnie dziadkowie są pierwszymi przewodnikami naszych dzieci w drodze do modlitwy, dobroci i nieskończonego miłosierdzia.

Jak przystało na pielgrzymkę pątnikom towarzyszył ksiądz proboszcz Andrzej Pacholski. Na zakończenie pobytu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu pielgrzymi uczestniczyli w
Drodze Krzyżowej.

Bo czymże jest nasze życie, jak nie drogą do świętości. Życie bliskie Boga i z Bogiem jest jedyną receptą na szczęśliwe pielgrzymowanie ku świętości.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.