Facebook Google+ Twitter

Pielgrzymka Benedykta XVI do Madrytu dobiegła końca. Relacja

Papież odleciał właśnie z lotniska Barajas w Madrycie do Watykanu. Zakończył tym samym swoją wizytę w stolicy Hiszpanii, gdzie uczestniczył w 26. Światowych Dniach Młodzieży.

Pielgrzymka Benedykta XVI do Madrytu dobiegła końca / Fot. PAP/EPA/ANDRES BALLESTEROSWizyta Benedykta XVI w stolicy Hiszpanii trwała cztery dni. Papież rozpoczął ją w czwartek. W czasie swojego pobytu w Madrycie Benedykt XVI spotkał się z przedstawicielami lokalnego Kościoła, a przede wszystkim z młodymi katolikami z całego świata. W czasie sobotniego czuwania apelował do młodzieży, by nie lękała się przyszłości i dawała światu świadectwo wiary w Chrystusa.

Papieża pożegnała na lotnisku para królewska Hiszpanii. Król Juan Carlos z małżonką Zofią odprowadzili Ojca Świętego do samego samolotu. Na lotnisku było też mnóstwo młodych i przedstawicieli hiszpańskiego Kościoła. - Opuszczam Hiszpanię bardzo szczęśliwy i wdzięczny wszystkim - powiedział papież. - Zapewniam króla i wszystkich Hiszpanów, że będziecie obecni w moich modlitwach. Modlę się zwłaszcza za małżonków i rodziny borykających się z trudnościami i za hiszpańską młodzież. Zawierzam wszystkie dzieci tej szlachetnej ziemi wstawiennictwu Maryi - zwrócił się do mieszkańców Hiszpanii.

Papież już na początku homilii, w czasie niedzielnej mszy świętej na lotnisku Cuatro Vientos, wyraził swoją radość z obecności młodzieży z całego świata w Madrycie. Powiedział młodym, że Chrystus chce im towarzyszyć w ich życiu i wspierać ich. Jak podkreślił Benedykt XVI, Jezus, który żył tak dawno temu, ma dużo wspólnego ze współczesnym światem. Dziś wiele osób wciąż chce go poznać, bo jest odpowiedzią na wiele niepokojów młodych.

- Nie zatrzymujcie Chrystusa dla siebie! Przekazujcie innym radość waszej wiary! Do dawania świadectwa wiary w najróżniejszych środowiskach, nawet tam, gdzie się ją odrzuca lub gdzie panuje obojętność- apelował Benedykt XVI w czasie niedzielnej homilii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Księdzu uciekł z klatki kanarek. Podczas niedzielnej mszy ksiądz pyta parafian:
- Kto ma ptaszka?
Podnosi się las męskich rąk.
- Nie o to mi chodzi! Kto widział ptaszka?
Kobiety wyciągają ręce. Ksiądz wkurzony:
- Nie o to pytam! Kto widział MOJEGO ptaszka?
Ręce podnieśli wszyscy ministranci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antonio
  • Antonio
  • 22.08.2011 22:07

Panie Tomaszu, w rzeczy samej blamaz

Komentarz został ukrytyrozwiń
B16
  • B16
  • 22.08.2011 08:17

...To ile kosztowało np. zawłaszczenie sfery świeckiej parków na ustawienie konfesjonałów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
hello
  • hello
  • 21.08.2011 22:27

Benedykt XVI pokazał klasę, tak jak młodzież!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Środowiska lewicowe i loża masońska robiły wiele zamieszania w związku z wizyta Ojca Świętego, protestując przeciw finansowaniu tej wizyty z pieniędzy publicznych.Potem nagle ucichły, bowiem organizatorzy opublikowali dokładne rozliczenie kosztów i podali źródła pozyskania pieniędzy.Okazało się, że publicznych pieniędzy tam nie było. Ale blamaż.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.