Facebook Google+ Twitter

Pielgrzymka Dzieci Maryi do Rud Raciborskich

Dziś 15.05 odbyła się XVI coroczna pielgrzymka Dzieci Maryi z Diecezji Gliwickiej w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach Raciborskich.

Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach / Fot. Katarzyna KurowskaPomimo kryzysu w Kościele, w którym maleje ilość wiernych i ludzi we wspólnotach przykościelnych, wspólnota dziewcząt, która szczególnie czci Niepokalaną Maryję wciąż działa równie z licznym gronem jak co roku. Pojawiły się delegacje wspólnot z m.in. Zabrza, Tarnowskich Gór, Pyskowic, Gliwic, Bytomia i ich dzielnic. W sumie było około pół tysiąca marianek.

Pielgrzymka rozpoczęła się mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wieczorka podczas, której wygłosił homilię do marianek. Po mszy był czas wolny, który można było wykorzystać na zwiedzanie bazyliki i okolicznego Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Spotkanie Dzieci Maryi w Bazylice Mniejszej w Rudach Raciborskich / Fot. Katarzyna KurowskaKrajobrazowe Rud Wielkich. O godzinie 13 w bazylice marianki mogły uczestniczyć w "radosnym spotkaniu", na którym pani Henryka Andrzejczak mówiła na temat sztandarów sztandarów wspólnot Dzieci Maryi, ich znaczenia i pochodzenia. Pielgrzymkę zakończono nabożeństwem majowym.

Dla niektórych dziewcząt była to pierwsza wizyta w Rudach na pielgrzymce, dla marianek o paru-, kilkuletnim stażu była to kolejna okazja do wspólnego spotkania w modlitwie i śpiewie oraz umocnienia przekonania, że bycie marianką to powód do dumy i radości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.