Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22783 miejsce

Pielgrzymka miłośników koni i zaprzęgów konnych na Górze św. Anny

  • Adam Rak
  • Data dodania: 2010-04-26 18:39

Przeszło 300 uczestników zgromadziła I Pielgrzymka miłośników koni i zaprzęgów konnych zorganizowana przez franciszkanów z Góry św. Anny.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył kustosz Sanktuarium o. Błażej Kurowski OFM / Fot. Wojciech Piętowski OFMUroczystą Mszą św. w niedzielę 25 kwietnia, o godz. 11.00 sprawowaną przez o. Gwardiana Błażeja Kurowskiego OFM w Grocie Lourdzkiej na Górze św. Anny, rozpoczęła się I Pielgrzymka miłośników koni i zaprzęgów konnych.

W Pielgrzymce uczestniczyło przeszło 300 uczestników, którzy przybyli na 60 koniach. W Grocie można było również podziwiać zaprzęgi konne.

Uczestnicy Pielgrzymki podczas Mszy św. w Grocie Lourdzkiej / Fot. Wojciech Piętowski OFMPo Mszy św. nastąpił uroczysty obrzęd błogosławieństwa uczestników, koni oraz zaprzęgów, a następnie wszyscy uczestnicy paradnie udali się w kierunku Domu Pielgrzyma.

W Sanktuarium św. Anny na Górze św. Anny rozpoczął się właśnie sezon pielgrzymkowy. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 9 maja w tym świętym miejscu swoją doroczną pielgrzymkę przeżywać będą strażacy. Uroczysta Msza św. o godz. 11.30.

Parada ulicami Góry św. Anny / Fot. Wojciech Piętowski OFMWięcej informacji na ten temat oraz aktualności z życia franciszkańskiego Sanktuarium na Górze św. Anny znaleźć można na stronie internetowej: www.swanna.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.