Facebook Google+ Twitter

Pielgrzymka ,,Solidarności" do Lichenia

Po raz dziewiąty odbyła się dziś w Licheniu Ogólnopolska Pielgrzymka NSZZ ,,Solidarność". Tegoroczne święto miało także swoje hasło: ,,Prowadź nas Matko, w powołaniu naszym".

Bazylika w Licheniu. / Fot. Grzegorz BroniarczykPomnik ks. Jerzego Popiełuszki. / Fot. Grzegorz BroniarczykDo Sanktuarium przybyło około 12 tys osób - działacze NSZZ, zaproszeni goście i pozostali pielgrzymi. O 10.30 rozpoczął się w dolnej kaplicy bazyliki koncert Orkiestry Dętej KWB Konin oraz grupy recytatorskiej ,,Piast" z Płocka. W samo południe odbyła się uroczysta msza święta, podczas której homilię wygłosił bp Wiesław Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej. Na mszy obecny był także przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ ,,Solidarność" - Janusz Śniadek.

Pomnik ,,Powstania Solidarności". / Fot. Grzegorz BroniarczykPo zakończeniu mszy świętej wierni w asyście ponad stu pocztów sztandarowych przeszli pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki oraz Powstania Solidarności. Po hymnie państwowym związkowcy złożyli wiązanki kwiatów i odśpiewali hymn ,,Solidarności". Przewodniczący Janusz Śniadek podziękował wszystkim za udział w pielgrzymce i zaprosił na kolejną już, dziesiątą pielgrzymkę za rok.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za dobrą relacje i fotki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.