Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19199 miejsce

Pielgrzymom z Płocka pozostał tylko jeden dzień podróży

6 sierpnia z Płocka wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestnicy swoją podróż rozpoczęli mszą w płockiej Katedrze. Pięknie się zaczęło i już za jeden dzień równie pięknie się zakończy - mszą świętą na Jasnej Górze.

Każdy dzień był wcześniej przemyślany i zaplanowany. Pielgrzymi musieli znaleźć w sobie siłę, aby pokonać ogromny dystans. Płocka Pielgrzymka. Grupa Błękitnych. / Fot. Administrator serwisu 28 PPP

Dziennie przemiarzali 30 - 36 km. Bardziej znane miasta w jakich nocowali to: Sokołów, Lutomiersk oraz Kaszewice, w których zaszczycił ich swoją obecnością Jego Ekscelencja Piotr Libera, biskup płocki. To nie było mjedyne wyjątkowe wydarzenie w jakim uczestniczyli pielgrzymi. Piątego dnia, w Woli Buczkowskiej, w Apelu Jasnogórskim udział wzięło czterech więźniów z zakładu karnego w Zamościu. Jeden z nich - Krystian - uświetniał spotkanie śpiewem, a pozostali mężczyźni głosili świadectwo, o tym jak Jezus zmienił ich życie.

Pielgrzymi / Fot. Administrator serwisu 28 PPPPielgrzymów obowiązuje pewien schemat dnia: wstają o godz. 5.00, spożywają śniadanie i wyruszają w drogę o godz. 6.00. Zazwyczaj po 90 min. jest postój i msza święta. Wieczorami ok. 18.00 wszyscy biorą udział w Apelu Jasnogórskim. Czasami jednak pogoda psuje plany. Także odciski i obolałe nogi stale dokuczają, ale pielgrzymi z Płocka nie poddają się.

Dziś dojdą do Wierzchowiska. Warunki atmosferyczne im nie sprzyjają . - Ciągle pada...asfalt jest dziś śliski jak brzuch ryby - tak sami pielgrzymi opisują początek 8. dnia pielgrzymki. Mimo to ciągle idą.

Pozostał im jeden dzień, aby osiągnąć upragniony cel - Jasną Górę.

Dla każdego uczestnika ta pielgrzymka była czym innym. Dla jednych poszukiwaniem swojej drogi życiowej, dla innych podziękowaniem, prośbą itd. Czym jednak jest dla osób duchownych?

s. Laura Radziszewska (grupa pomarańczowa): - Wędrowaniem z Panem Bogiem, szansą, aby w sposób szczególny zawierzyć Mu intencje, które noszę w sercu.
ks. Grzegorz Radziszewski (salezjanin, grupa pomarańczowa): - Dla mnie jest pewnym zestawieniem życia, którym tak jak na pielgrzymce bywają chwile trudne i liczne upadki. Na pewno jest głębokim przeżyciem duchowym. Bardzo często pielgrzymując uświadamiam sobie, że jako przewodnik duchowy jestem potrzebny drugiemu człowiekowi, aby go prowadzić do Boga.

Płocka Pielgrzymka / Fot. Administrator serwisu 28 PPPDokładny opis każdego dnia pielgrzymki oraz fotorelację na gorąco można oglądać na stronie: http://pielgrzymka.com/news.php.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pielgrzymce, a chcieli, mieli możliwość uczestnictwa w Pielgrzymce Duchowej. Zapisy na tego typu pielgrzymkę umożliwiali miejscowi duszpasterze. Duchowi pielgrzymi otrzymywali specjalnie przygotowany modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień wraz z dokładną trasą pielgrzymki. Podczas dziewięciu dni pielgrzymki zachęcani są również do udziału w codziennej mszy św. oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.