Facebook Google+ Twitter

Pielgrzymowanie po Grenoble

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-08-08 14:06

Tragedia pod Grenoble nie spowodowała spadku zainteresowania autokarowymi pielgrzymkami. Przeciwnie - zgłoszeń na wyjazdy jest nawet więcej. Organizujące pielgrzymki krakowskie biura podróży nie odnotowały po niedawnej tragedii polskich pielgrzymów rezygnacji pątników z udziału w wyjazdach. Duszpasterstwo pielgrzymkowe "La Salette" organizuje pielgrzymki do sanktuariów maryjnych na całym świecie.

W ciągu ostatnich dwóch dni zdarzyły się tylko pojedyncze rezygnacje z wyjazdu, w tym jedna starszej pani, która nie kryła, że powoduje nią strach po wypadku pielgrzymów wracających z La Salette. Biuro poinformowało nas, że w przypadku zajęcia miejsca przez osobę z listy rezerwowej, zwracana będzie wpłacona kwota. W innych przypadkach decyzję podejmował będzie, uwzględniając zapisy regulaminowe, ojciec dyrektor.

Diecezjalne biuro turystyczne działające przy Katolickim Centrum Kultury odnotowuje w tych dniach wręcz więcej pytań o organizowane pielgrzymki, a także więcej zgłoszeń. Z udziału w najbliższych, planowanych na wrzesień pielgrzymek do Rzymu, Fatimy i Grecji nikt na razie nie zrezygnował. Parafia Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza z Olkusza planuje w najbliższym czasie pielgrzymki na Litwę, do Medjugore, do Chorwacji i na Sycylię. Wierni mimo tragedii we Francji nie obawiają się wyjazdu. Dotąd nikt nie zrezygnował - mówi administratorka parafii. Nie rezygnują z wyjazdów także pielgrzymi korzystający z usług Diecezjalnego Biura Pielgrzymkowego w Porąbce Uszewskiej koło Tarnowa. - Nie ma takich telefonów - dowiedzieliśmy się od sióstr z pobliskiego klasztoru. Biuro wielokrotnie współpracowało z Orlando Travel. Do tej pory nie było zarzutów pod adresem tego przewoźnika.

(M), (MEI), (PACH)

 / Fot. Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.