Facebook Google+ Twitter

Pieniądze leżały na ulicy

Dilerzy, kibole, rozwydrzenie, bandytyzm, bezkarność, a drugiej strony uczciwi, przyzwoici ludzie, którzy mogą czuć się dumni ze swego uczynku i być wzorem do naśladowania.

 / Fot. Fot.J.Kirzyński/ inscenizacjaMieszkanki gminy Łuków, matka wraz z córką, podczas zakupów znalazły kopertę wypełnioną banknotami. Kobiety początkowo szukały właściciela na własną rękę, a następnie o pomoc w odnalezieniu ich prawowitego właściciela zwróciły się do dyżurnego KPP w Łukowie.
Jeszcze tego samego dnia stróże prawa przekazali pieniądze poszkodowanemu.
Niedawno Policja poinformowała o 14-latku z Jasienicy na Podbeskidziu, który zauważył portfel leżący w pobliżu przystanku autobusowego. Jak się później okazało należał do pracującego w Polsce obywatela Ukrainy. W środku było m.in. dwadzieścia tysięcy złotych…
Inny przykład podobnego zachowania podała rzecznik myszkowskiej komendy Policji asp. sztab. mgr Magdalena Modrykamień: - Dwaj uczniowie szkoły podstawowej i ich kolega z gimnazjum w czasie przejażdżki rowerami natrafili na banknoty rozrzucone po ulicy. Zebrali je, przeliczyli i w obecności swoich rodziców przekazali policjantom.
- Kilka miesięcy temu- mówi nadkom. Andrzej Dudzik z łukowskiej Komendy Powiatowej Policji- młoda kobieta przyniosła znalezioną foliową koszulkę, w której znajdowały się dokumenty oraz 1400 zł. Tego samego dnia w naszym depozycie znalazła się też damska torebka wraz z pieniędzmi, komórką itp., którą znalazły na parkingu dwie nastolatki.
Jak wiadomo szczęście i nieszczęście wzajem się neutralizują. Czy młodzi ludzie, którzy oddali znalezione pieniądze uczynili to w poczuciu wartości, poszanowania zasad moralnych, życiowego savoir- vivre?- nie udało się nam ustalić. W każdym razie ich decyzja i czyn zasługują na szacunek i aprobatę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.