Facebook Google+ Twitter

"Pieniądze nie rosną na drzewach" Paula Masona i Mike’a Gordona

"Chcę dostać laptopa! Dzisiaj! Nowy! Mamo kup mi najnowsze Play Stadion, chcę..."No właśnie...- bardzo często tak obecnie wyglądają żądania dzieci w wieku szkolnym. Jak więc wyjaśnić im sprawy oszczędzania, zarabiania, odkładania pieniędzy na kontach oraz fakt istnienia potrzeb pilnych i mniej palących?

 / Fot. Debit"Pieniądze nie rosną na drzewach" Paula Masona i Mike'a Gordona może w dużym stopniu pomóc rodzicowi wyjaśnić swojemu synowi czy córce finansowe "zawiłości". Książka dla dzieci w wieku szkolnym w prosty i jasny sposób omawia mechanizmy rządzące rodzinnym portfelem. Autorzy poruszają zagadnienia rozsądnych planów finansowych, potrzeby oszczędzania i przemyślanego wydawania pieniędzy. Oprócz tego dziecko może dowiedzieć się, czym jest rachunek bankowy, inwestycje i jej rodzaje, karta bankomatowa i kredytowa, kredyty czy inflacja. Tematyka może początkowo wydawać się zbyt trudna dla dziecka, ale m.in. trafione porównania, wyjaśnienia na przykładach i bezpośredni zwrot do Czytelnika ułatwi zrozumienie zawartości książki nie tylko "orłom".

Największym atutem książki jest treść i sposób jej przedstawienia. Tematyka jest niezwykle ważna - wszak wymagania dzieci w czasach współczesnych są ogromne w porównaniu z potrzebami rówieśników żyjących pokolenie wcześniej. O ile kiedyś czekolada była wspaniałym prezentem na urodziny, teraz nawet duży zestaw klocków Lego może nie zadowolić malucha. Dzieci same buszują po Internecie, sprawdzają najnowsze, modne gadżety, siłą rzeczy rosną więc ich oczekiwania, które przy polskich zarobkach niejednemu rodzicowi będzie bardzo ciężko spełnić. Autorzy trafili w dobry moment z wydaniem swojego dzieła. Im szybciej dzieci zrozumieją, że pieniądze nie rosną na drzewach i nauczą się kontrolować swoje kieszonkowe, tym większą korzyść odniesie cała rodzina łącznie z nimi samymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mamaVioli
  • mamaVioli
  • 08.07.2012 11:51

Ktoś pozazdrościł Garbolińskiej?
https://www.facebook.com/#!/pages/Rozmowy-z-u%C5%BCyciem-g%C5%82owy-czyli-Ekonomia-dla-dzieci/180170895387774

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.