Facebook Google+ Twitter

Pieniądze to nie wszystko

Szczęścia nie kupisz. Zresztą po co masz za nie płacić, skoro ono jest w tobie? Dostałeś je za darmo. To taki gratis od życia.

O rzeczach bezcennych

Możesz kupić łóżko, ale snu - nie da rady. Nabędziesz zegarek, ale czasu nie dadzą ci za żadne pieniądze. To co, że zapłacisz za seks, miłości nie otrzymasz w promocji. Za określoną kwotę nabędziesz pożądaną pozycję, jednak pamiętaj, że poważanie nie jest na sprzedaż.


Pieniądze szczęścia nie dają, bowiem... nie podobna się nimi najeść. Jesteś zdania, iż, "głód pieniądza" wyleczysz kroplówką sączącą srebrno-złotą "mamonę", wprost do świecącego pustkami, złaknionego witaminy $, portfela? Niewątpliwie jesteś w błędzie. "Pieniężnego schorzenia", przy staraniach najwyższych lotów, nie wyeliminujesz zapodaniem odpowiedniej dawki papierków, które "rosną w cyfrę". Apetyt zwiększy się w miarę jedzenia. Żądza posiadania także. Nie zapomnij, że pieniądz jest dobrym sługom, za to władcą - zwyczajnie ułomnym. Pozwolisz mu sobą zawładnąć? Ogranie cię "żądza pieniądza".Kapitał - tabletka na samotność
Paulo Coelho w "Alchemiku" przypomniał, iż monety mają tę czarodziejską moc, która sprawia, że z nimi nikt nie jest samotny. Smutna prawda. Są tacy, którzy potężny kapitał traktują niczym magiczną tabletkę na izolację. W pewnym sensie mają rację. Na "szmal" można by wiele złowić, tyle tylko że jeśli nie będzie to ryba to może kalosz..., jakaś puszka? Idąc przez życie z wypchaną kieszenią zyskasz wielu "przyjaciół". Pytanie tylko czy pozostaną przy tobie kiedy twój portfel schudnie? A może z wywieszonymi językami będą wyczekiwać momentu w którym pełna kieszeń wykipi jak mleko - łudząc się, że mogliby wtedy zlizać choćby spaloną pianę.


Nowa twarz - już od 32 tys. złotych!Pokaźna gotówka - wśród pań - nierzadko wiąże się z maniakalnym, dobrowolnym "włażeniem pod skalpel". Czy posiadaczki nowych nosów, ust i piersi są szczęśliwsze od kobiet, które cieszą się tym czym obdarzyła je natura? Uroda rodem z Hollywood sporo kosztuje. Jeśli ktoś zażyczył by sobie nową twarz (w sensie - zmienił bądź skorygował większość elementów buzi) za zabieg zapłaciłby około 32 tys. zł. Do obfitującej w środki płatnicze - a przy okazji skąpo odzianej w zdrowy rozsądek delikwentki, oferta mega-metamorfozy uśmiecha się niezwykle kusząco i nie mniej skutecznie. Ponadto klientce kliniki chirurgicznej, trudno wytłumaczyć, że poddając się zabiegowi zmienia jedynie ciało, swoją powierzchnię. Naiwna, wierzy że po operacji nastąpi "odkompleksienie" jej osoby. Panie strzeżcie się! Czy makijaż już wam nie wystarcza? Życzę mniej kontaktu ze skalpelem a, więcej akceptacji siebie...


Wartość pieniądzaPieniądz to luksusowa egzystencja, podróż, nowy ciuch, wymarzony dom... Szczęście? Raczej materialne spełnienie. Czubek góry lodowej. A co z wnętrzem - wulkanem potrzeb emocjonalnych? Gdzie znajduje się miejsce na uczucie? Choćbyś miał dom wyklejony tapetą z kasy, jeśli nie masz w sobie pogody ducha, będziesz płakał. Nie szukaj szczęścia w banknotach. Dziś "forsa" jest, jutro jej zabraknie. Zupełnie jak radości z nabytków, za które płacisz. Jak możesz dopatrywać się spełnienia w czymś nietrwałym, ulotnym wręcz przeciekającym przez palce?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Znowu świetny felieton/esej??
I znowu bardzo dojrzałe podsumowanie(nie mówiąc o całym tekście)...
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.