Facebook Google+ Twitter

Pieniądze z bankomatu bez karty? Już wkrótce!

Polski gigant sieci bankomatów, Euronet, zapowiada, że jeszcze w tym roku klienci dwóch sieci bankowych będą mieli możliwość wypłacania gotówki bez używania kart.

 / Fot. E70, własność publicznaRozwiązanie proponowane przez Euronet może okazać się bardzo przydatne w sytuacjach kryzysowych, gdy nagle okaże się, że nie mamy przy sobie karty albo całego portfela. Wtedy będziemy mogli wykorzystać telefon komórkowy do pobrania pieniędzy z konta, ale nie tylko. Aplikacja będzie pozwalała również na inne operacje bankowe, jak przelewy krajowe i zagraniczne.

Jednak jak wiemy, nie ma nic za darmo. Usługa na pewno będzie płatna, nie wiadomo na razie ile. Podobna usługa aplikacji Sky Cash (ta jest na razie lekko skomplikowana), którą obsługują smartfony, wynosi 4 zł. Nie jest to więc niska kwota, zwłaszcza, że tradycyjne wypłacanie kartą jest w większości banków darmowe.

Prezes Euronet, Marek Szafirski, nie chce zdradzić, jakie banki będą pierwsze udostępniały tę aplikację. Pewne jest, że jeżeli pojawi się w dwóch pierwszych, to w przeciągu kilku miesięcy zaistnieje też w dziesięciu następnych, aż stanie się całkowicie powszechna.biznes.interia.pl podaje, że Alior Bank przyznaje się do prac informatycznych w tym zakresie.

Ta usługa podobno jest zaledwie zapowiedzią wielkich zmian. Giganci bankowi, jak Visa i MasterCard pracują nad wprowadzeniem standardowego wypłacania gotówki w technologii NFC, tj. zbliżeniowej. Wtedy wystarczy posiadać telefon z modułem bezstykowym. Pierwsze próby przeprowadzono już w Hiszpanii.
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 14.08.2012 19:55

Nie wchodzę-niebezpieczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.