Facebook Google+ Twitter

Pieniądze z Unii jak plan Marshalla

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 08:07

Dziennik "Polska" wyliczył, że wystarczyły cztery lata polskiego członkostwa w UE, by dzięki dotacjom z Brukseli zbudować 2 tysiące kilometrów dróg i półtora tysiąca kilometrów wodociągów oraz zmodernizować centra wielu miast.

"Pieniądze z Unii Europejskiej jak drugi plan Marshalla"- podkreśla "Polska". Ze specjalnego raportu poświęconego wpływowi tych funduszy na naszą gospodarkę wynika, że Polska korzysta na unijnej pomocy najwięcej ze wszystkich krajów członkowskich.

W samej Warszawie powstaje m.in. nowoczesna oczyszczalnia za około 1,5 mld zł i następny odcinek trasy Siekierkowskiej. Bez unijnego wsparcia nie moglibyśmy też marzyć o Euro 2012, a bezrobocie nie spadłoby o połowę.

Prawdziwe pieniądze- jak zaznacza dziennik- dopiero do nas napłyną. Do 2013 roku otrzymamy ponad 80 miliardów euro. Jeśli w tym okresie zsumować wsparcie Brukseli z obowiązkowym finansowaniem projektów ze źródeł krajowych, okaże się, że do dyspozycji Polski będzie niemal 108 miliardów euro. Porównywalne wsparcie dostała Europa od USA w ramach Planu Marshalla.

Więcej na ten temat w dzienniku "Polska"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.