Facebook Google+ Twitter

Pieniński Park Narodowy w ... Ostrowcu Świętokrzyskim

Pokazy filmów dokumentalnych, wykłady multimedialne, wystawy, warsztaty, spotkania z ludowymi twórcami i koncerty złożą się na X Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim poświęcone w tym roku walorom Pienińskiego Parku Narodowego.

Plakat X Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. www.mck.ostrowiec.plJubileuszowe Dni Ziemi zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury rozpoczną się w środę, 8 maja 2013 roku. Zainauguruje je pokaz filmów zrealizowanych przez TVP Kraków w cyklu „Dziedzictwo kulturowe Pienin”. MCK i Polskie Towarzystwo Tatrzańskie przygotowali również dla uczniów gimnazjów i szkół średnich konkurs wiedzy o Pieninach (zgłoszenia przyjmowane są do 7.05.)

Po czwartkowej przerwie, od godziny 8 w piątek (10 maja) trwać będą w Sali kina Etiuda i w Galerii Fotografii kolejne pokazy filmów dokumentalnych, a także wykłady multimedialne pracowników Pienińskiego Parku Narodowego i Muzeum Pienińskiego: Macieja Szajowskiego i Barbary Węglarz. Natomiast w BWA odbędą się warsztaty haftu pienińskiego, malarstwa na szkle i rzeźby w masie solnej, które poprowadzą: Jan Kubik, Anna Madeja i Monika Ziemianek - Tylmanowa ze Szczawnicy i Krościenka. O 18 w Galerii Fotografii otwarte zostaną wystawy fotografii Macieja Szajowskiego, malarstwa na szkle Anny Madei i haftu Krystyny Walosik. Grać będzie kapela ludowa Jana Kubika.

Zapowiedź koncertu zespołu Turnioki. / Fot. www.mck.ostrowiec.plFinał X Dni Ziemi zaplanowano na sobotę, 11 maja 2013 roku. O godzinie 16 w ostrowieckim amfiteatrze wystąpi regionalny zespół Pieśni i Tańca „Pieniny”; o 17.30 Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego ze Szczawnicy pokaże sztukę regionalną w pięciu aktach zatytułowaną „Wesele góralskie”, a o 20.30 sceną zawładnie folkowo - rockowa grupa Turnioki z jej założycielem i liderem, Arkadiuszem Wiechem oraz solistką, Anną Malaciną.

Szczegółowy program X Dni Ziemi w Ostrowcu Świętokrzyskim można znaleźć na stronie internetowej organizatora, Miejskiego Centrum Kultury: www.mck.ostrowiec.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Panie Mateuszu, użyję kolokwializmu - olej to :)
Jak świat światem , zawsze znajdzie się ktoś, kto jedyną szansę w dowartościowaniu własnej osoby upatruje w poniżeniu innej. Taki świat, ważne, że my jedynek nie stawiamy, nie musimy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wartościowa integracja treści. Program niezwykle i mnie zainteresował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że na tym portalu jest parę osób stawiających minusy dla samej przyjemności dokopania innym. Sensu w tym nie ma żadnego, ale cóż, skoro niektórzy lubią się bawić jak w piaskownicy, to niech przynajmniej to im sprawia radość. Wadą W24 jest brak informacji o oceniających, przy każdej ocenie i minusie powinny być dane profilu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Krzysztof Krzak Dzięki, spróbuję się dowiedzieć. A tak w ogóle to kto zminusował (i za co) panią Basię Figurniak? I kto dał 1 za ten tekst? To jest informacja na 1 ??????

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Yan.Holtz - Trudno mi powiedzieć, czy ów film będzie jeszcze gdzieś pokazywany. Pewnie tak, ale gdzie i kiedy można się dowiedzieć w dyrekcji PPN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ten pokaz filmowy o dziedzictwie Pienin będzie można zobaczyć jeszcze gdzieś poza Ostrowcem? Pytanie nie jest napastliwe ani ironiczne - chętnie bym to zobaczył a w tym czasie niestety do Ostrowca się nie wybiorę :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to dobrze że tyle się dzieje. Dni Ziemi - pięknie. Aż miło się o tym dzięki Panu dowiedzieć. Dziękuję i pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne, sporo się dzieje w Ostrowcu. Dobrze, że są takie inicjatywy i dobrze, że się o nich pisze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.