Facebook Google+ Twitter

Pieprz radary! - włoski strajk polskich kierowców

Dzisiaj - 4 marca w Polsce ruszył "Włoski strajk polskich kierowców", na Facebooku przyłączyło się mnóstwo kierowców. Internet wręcz dudni od haseł nawołujących do walki z planami ministra finansów.

Logo akcji / Fot. logo akcji, ze strony http://moto.onet.pl/1678156,1,pieprz-radary-wloski-strajk-kierowcow-w-polsce,artykul.html?node=2Pan Robert "Rebeliant" Szmarowski jest inicjatorem tej niezwykłej akcji pt. "Pieprz Radary" czyli Włoski Strajk Polskich Kierowców.

„Rebeliant” wzywa: "Pozbawmy radarowych złodziei łupu z naszych mandatów!
Niech sami zapłacą za radary, które nie służą podniesieniu bezpieczeństwa, lecz wyłącznie napędzaniu zysków złodziejskim budżetom!".

Dzisiaj, 4 marca w Polsce ruszył "Włoski strajk polskich kierowców", na Facebooku przyłączyło się mnóstwo kierowców. Internet wręcz dudni od haseł nawołujących do walki z planami ministra finansów.
Zgodnie z zasadami tzw. strajku włoskiego tu chodzi o bardzo gorliwe przestrzeganie ograniczeń prędkości tak, by dochody z mandatów zaplanowane przez ministra finansów były jak najniższe.

To jest odezwa „Rebelianta” do wszystkich kierowców, cytuję:Wypijmy pyszne wino za powodzenie akcji! / Fot. Alicja PionkowskaWypijmy pyszne wino za powodzenie akcji! / Fot. Alicja Pionkowska

"Szanowni Państwo, aby nasza akcja przyniosła efekt, musi mieć charakter masowy. Udział w niej polega po pierwsze na zachęcaniu innych, a po drugie na zachowaniu cierpliwości i silnej samodyscypliny podczas podróży samochodem. Data oznaczona w evencie jest orientacyjna. Jeśli będą nas miliony, to za kilka miesięcy radarowi złodzieje zaczną już wyraźnie nabierać pokory. Nie jest to wystąpienie antyrządowe. Tylko antyzłodziejskie."

Pomysł akcji jest po prostu ZNAKOMITY! Może nareszcie będzie można bezpieczniej jeździć i chodzić po polskich drogach, a kierowcy może zaczną jeździć tak jak jeżdżą za granicą - zgodnie z prawem, ale z dobrym prawem. Może ta akcja nareszcie zdopinguje Ministerstwo Transportu do szybkiego, ale rozsądnego działania, do autentycznej poprawy bezpieczeństwa na drogach. To przecież jest celem tej akcji.
Zapraszam także do poczytania tutaj: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/napij_sie_melisy_przed_lektura_strategii_261519.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Radary stoją na terenie zabudowanym [ 50 km / h ]
lub przed przejściem dla pieszych .
Rozumiem ,że organizatorzy akcji będą wreszcie jeździć zgodnie z przepisami .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.