Facebook Google+ Twitter

Piernik Zabrodzki Projekt na Avant Music Festival

W sobotę, 11 października, w piątym już dniu Avant Music Festival w Firleju o godz. 20.00 mogliśmy obejrzeć koncert znanego zespołu Piernik Zabrodzki Projekt.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Zdzisław Piernik jest jedną z najważniejszych postaci polskiej muzyki współczesnej. Fot. Anna Kusak
Zdzisław Piernik jest jedną z najważniejszych postaci polskiej muzyki współczesnej. Fot. Anna Kusak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ Piękna fotorelacja z ciekawego koncertu.
Gdy dzięki płyną ze sceny, świat staje się inny, doskonalszy i piękniejszy. Bo w dźwiękach płynących ze sceny jest głębsza myśl zawarta, którą twórca w swojej głowie pielęgnuje i którą się ze słuchaczem dzieli jak z przyjacielem najlepszym. To pouczająca rozmowa, pełna aluzji i znaczeń tajemnych, w której dźwięk zastępuje ludzką mowę. Czasem głośniej zawoła, gdy jest taka potrzeba, a czasem załka tylko żałośnie i zniknie w przestworzach. Wartki ton muzyki swobodnie przelewa się po sali i w serca uderza szlachetną falą, odbija się od sufitu i powraca z nową siłą, jakby ta muzyka nie mogła znaleźć dla siebie wygodnego miejsca i wierci się niecierpliwie. Taka jest właśnie muzyka grana na żywo. To nic, że chwilami zbyt głośna i natarczywa, a innym razem szmery przypominająca a nie słowicze trele. Musi tak być, bo świat jest taki jaki jest i takiej muzyki wymaga. Dlatego chwała twórcom za to, że nas prowadzą za rękę do tych miejsc nieznanych, w których oni już byli, a w których my dopiero będziemy za ich radą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdjęcia pierwsza klasa. :)
A rodzaj muzyki opisany pod zdjęciem 9., myślę, że podobałby mi się. +)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się koncert bardzo podobał, pomimo, że nigdy wcześniej nie słyszałam tego artysty. Naprawdę warto było pójść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zdzisław Piernik to z pewnością muzyk kontrowersyjny, poszukujący ale zarazem przecierający nowe szlaki i odkrywający nowe obszary muzyki. Niska frekwencja na tego typu koncertach nie świadczy o jakości prezentowanej sztuki, a raczej o jej nowatorstwie. Czy stanie się ona popularna, słuchana przez tłumy fanów? Trudno wyrokować. Pewne jest, że bez takich artystów sztuka nie posuwałaby się do przodu. Nowatorzy rzadko cieszyli się popularnością i uznaniem współczesnych. Jak zwykle bardzo dobre fotografie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.