Facebook Google+ Twitter

Piernikalia po raz drugi

Chcesz dowiedzieć się czegoś o wypieku pysznych pierników? Na pewno nie uda Ci się to podczas II Festiwalu Ruchu Seniorów „Piernikalia”, Łódź 2010, który odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia w Ośrodku Kultury „Karolew”.

Impreza, wbrew pozorom, nie promuje cukierników, a artystów wywodzących się z kręgu łódzkich …seniorów.

- To już druga edycja naszej imprezy. Podczas ubiegłorocznych spotkań na scenie Ośrodka zaprezentowało się w sumie ponad 20 grup i solistów, którzy ujawnili swe talenty w różnych technikach, począwszy od śpiewu, skończywszy na kabarecie - opowiada Małgorzata Wilczyńska, dyrektor OK „Karolew”. - Nasz festiwal wygląda nieco jak telewizyjny show „Mam talent” - każdy senior może przyjść i pokazać, co potrafi. Jurorami jest wymagająca publiczność.

Festiwal rozgrywany jest w kategorii solistów i zespołów. Główną nagrodą jest corocznie wręczane Grand Prix festiwalu oraz dożywotni tytuł… Wesołego Piernika.

Nazwę festiwalu wymyślili sami seniorzy. - Zrobili to zapewne po to by pokazać, że życie seniora może być słodkie - podsumowuje Wilczyńska.

Festiwal odbędzie w dniach 9 - 11 kwietnia w Ośrodku Kultury „Karolew”.
Pomysłodawczyniami imprezy są Kinga Zajdel-Karasińska i Krystyna Stachurska.

Więcej informacji: sekretariat OK „Karolew”, tel. (42)687-02-07, ul. Bratysławska 6a, korolew.lodz.pl, karolew@karolew.lodz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.